Haber

Metal Gear Solid’in Biyonik Kolu, Gerçek Bir Protez Kol Olarak Geliştirildi Video

Metal Gear Solid’in Biyonik Kolu, Gerçek Bir Protez Kol Olarak Geliştirildi Video

Metal Gear Solid V’te Venom Snake’te yer alan biyonik el, gerçek oldu. Open Bionics ve Konami’nin yardımıyla geliştirilen bu biyonik el, eli olmadan doğan Daniel Melville’e takıldı. CNET’in yaptığı habere göre Open Bionics, 3D zorlama teknolojisi kullanarak biyonik kollar üreten Bristol merkezli bir şirket. Geleneksel protezlerden daha ucuza üretilen 3D baskılı biyonik kollar, KONAMI’nın ünlü oyun serisi Metal Gear Solid V’in tasarımıyla birleşince ortaya son derece başarılı bir meslek çıkmış gibi görünüyor. 

Dirsek altı amputeler göre kullanılan bu Venom Snake biyonik kol tasarımı, Open Bionics göre geliştirilen fonksiyonel yedek Hero Arm’la birleştirildi. Geleceğin bundan böyle çok da uzak olmadığını bildiren bu protezi kullanan Daniel Melville, yaptığı açıklamada “Bu harika. Biyonik bir koldan istediğim her şey bunda var” dedi. “Ben doyumsuz bir oyuncuyum ve Metal Gear Solid’i de fazla seviyorum” diyen Melville, “Doğrusu Snake’in koluna gerçek hayatta sahip elde etmek bütün anlamıyla çılgınlık” ifadelerini kullandı.

Hero Arm protezlerine takılabilen Venom Snake kapakları, acilen dünya çapında kullanılabilir. 599 pounddan başlayan fiyatlara sahip olan yedek kol tasarımı, insanların hayatını kurtarırken son derece stil durmalarını da sağlıyor. 

Disney ortaklığında biyonik kollar üretiliyor

Open Bionics, daha öncesinde çocuklar için biyonik kol ilerletmek namına Disney ile ortaklık kurmuştu. Bu süreçte Iron Man’in demir kolundan Elsa’nın aydınlık mavi eldivenine değin o kadar fazla bambaşka tasarıma sahip biyonik yedek kollar üretiliyor. Disney, Open Bionics’in ürettiği kollarda tasarımlarını kullanmaları için telifsiz bir lisans deha verdi. Yaklaşık 13.000 pounda mal olan değiştirme kollar, günlük hayatta yapılacak işlerin çok büyük bir kısmını sorunsuz bir şekilde halledebiliyor. 

Comments
To Top