Haber

Metal Gear Solid Filminde Solid Snake’i Canlandıracak Bomba İsim Belli Oldu

Metal Gear Solid Filminde Solid Snake'i Canlandıracak Bomba İsim Belli Oldu

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden birisi olan Hideo Kojima, günümüzde halen popülerliğini sürdürmeye aralıksız Metal Gear serisinin de arkasındaki isimdi. Konami tarafından geliştirilen oyun serisi, üçüncü oyundan itibaren Metal Gear Solid ismiyle oyunculara hitap etmişti.

Lakin oyun serisinin sadece bir oyun şeklinde kalmayacaktı. Metal Gear Solid’in Sony göre sinemaya uyarlanacağı açıklanmıştı. Oysa bugüne kadar ilgiyle beklenen yapımda Solid Snake’i canlandıracak belli olmamıştı. İşte bugün oyun serisinin baş kahramanını gerçek dünyaya taşıyacak isim kesin oldu.

Solid Snake’i canlandıracak aktör seçildi:

metal gear solid

Deadline’ın haberine kadar Metal Gear Solid filminde Solid Snake’e can verecek oyuncu Oscar Isaac oldu. Oscar Isaac, bugüne kadar yeni Star Wars üçlemesinde, Ex Machina ve Inside Llewyn Davis yapımları ve daha birçok yapımda karşımıza çıkmıştı. Başrol için Oscar Isaac’in seçilmesi böylece çok kişiyi de heyecanlandırdı.

Fiilen Oscar Isaac’in Solid Snake olarak karşımıza çıkacağı daha önce hem kendisi hem de filmin yönetmeni Jordan Vogt-Robert göre çıtlatılmıştı. 2019 yılının mart ayında Isaac, IGN’le yaptığı röportajda oyundan uyarlanma olan bir yapım olarak en fazla Metal Gear Solid’de olmak istediğini söylemişti.

metal gear solid

Filmin yönetmeni olan Jordan Vogt-Robert’sa Oscar’ın bu sözlerine karşılık topun Oscar’da olduğunu söyleyerek bu seçime zaten razı olduğunu belirtmişti. 2012 yılından bu yana geliştirilen Metal Gear Solid filmi, 2014 yılında Jordan Vogt-Robert’ın kanatları altına girmişti.

Metal Gear Solid filmi hakkında bugün yeni bir gelişmenin yaşanmış olması öyle çok oyuncu gibi bizi de sevindirdi. Uzun süredir yolunu gözlediğimiz ve görünürde bir süre daha gözlemeye devam edeceğiz bu film umuyoruz oysa oyun dünyasını en iyi şekilde reel dünyaya taşıyabilir.

Comments
To Top