Haber

Metacritic, 2020’nin En Kötü 10 Oyununu Açıkladı

Metacritic, 2020'nin En Kötü 10 Oyununu Açıkladı

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bazılarının fena geçen 2020’yi arkasından bırakıp yepyeni bir sayfa açmayı planladığı 2021’e bundan böyle çok az bir süre kaldı. Tabii geride bırakacağımız yılla ilgili farklı alanlara yönlendirilmiş listeler de oluşturulmaya başlandı.

Bu listelerden bir adam başına de Metacritic’ten geldi. Dizi, film ve oyunların keza eleştirmenler keza de oyuncular kadar değerlendirilerek puanlandığı site, 2020 yılının en kötü 10 oyununu açıkladı. Peki, bu listede hangi oyunlar yer alıyormuş gelin defalarca birlikte bakalım.

Metacritic’e tarafından 2020 yılının en kötü 10 oyunu

10. The Elder Scrolls: Blade (Switch)

Metascore: 42

Dünya çapında çoğu hayranı yer alan Elder Scrolls’un bu yıl mayıs ayında Switch için çıkan sürümü, senenin en kötü oyunları listesine 10 numaradan giriş yaptı. Bethesda tarafından geliştirilen oyun, oyunculardan da 2,5 puan alabildi.

9. Gleamlight (Switch)

Metascore: 42

DICO göre geliştirilen 2 boyutlu platform oyunu Gleamlight; PC, PlayStation 4, Xbox One ve Switch için çıkış yaptı. Oyunun PC, PS4 ve Xbox One sürümleri ortaya bir puan çıkacak dek değer biçme alamadı. Bir puanın ortaya çıkabilmesi için yeterli değerlendirmeyi bölge Switch sürümü ise eleştirmenlerden 42, oyunculardan 2,9 puan alabildi.

8. Street Power Soccer (PlayStation 4)

Metascore: 41

SFL Interactive göre geliştirilen Street Power Soccer; PS4, PC, Xbox One ve Switch için çıktı. Oyunun sadece PS4 sürümü eleştirmenler tarafından tatmin edici değerlendirmeyi alabildi. O değerlendirmelerin sonucunda ise senenin en kötü 8. oyunu oldu.

7. Tamarin (PlayStation 4)

Metascore: 40

Chameleon Games tarafından geliştirilen 3 boyutlu platform oyunu Tamarin, eleştirmenlerden 16 inceleme aldı. Bu incelemelerin 10’u olumsuz, 5’i karmakarışık ve 1 tanesine olumluydu. Bu değerlendirmelerin sonucunda 2020’nin en fena 7. oyunu oldu.

6. Remothered: Broken Porcelain (PC)

Metascore: 39

Stormind Games kadar geliştirilen oyunun yalnızca PC sürümü değil PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri de fena puanlar aldı. Toplamda 32 oyuncunun puan verdiği oyunun kullanıcı puanı ise 6,5 oldu.

5. Arc of Alchemist (Switch)

Metascore: 36

Compile Heart kadar geliştirilen aksiyon, rol yapma oyunu Arc of Alchemist, PlayStation 4 ve Switch platformlarına çıktı. Oyunun Switch sürümü, senenin en kötü 5. oyunu oldu.

4. Fast & Furious Crossroads (PC)

Metascore: 34

Slightly Mad Studios kadar geliştirilen bu yarış oyunu PC’ye ilave olarak PlayStation 4 ve Xbox One için de çıkış yaptı. Oyunun PC sürümü, eleştirmenlerden aldığı 34 puanla senenin en kötü 4. oyunu oldu.

3. Dawn of Fear (PlayStation 4)

Metascore: 33

Bork3nsite kadar geliştirilen oyun, 2020’nin başında PlayStation 4 ve PC için çıkış yapmıştı. Ne eleştirmenlere ne de oyunculara kendini beğendiremeyen oyun senenin en kötüleri listesinde üstteki sıralarda yer almayı başarıd.

2. XIII Remake (Xbox One)

Metascore: 32

2020’nin en kötü oyunları listesinde “zirvenin ortağı” PlayMagic Ltd. tarafından geliştirilen XIII’in remake sürümü oldu. Oyun, ayrıca oyunculardan da 3,5 puan alabildi.

1. Tiny Racer (Switch)

Metascore: 29

Metacritic’in eleştirmenlerden derlediği puanlarla yaptığı listeye kadar 2020’nin en fena oyunu Tiny Racer oldu. IceTorch Interactive kadar geliştirilen oyun, 9 eleştirmen göre değerlendirildi. Bunların 8’i olumsuz, 1 adam başına ise karmakarışık oy verdi.

Metacritic’e göre 2020’nin en kötü oyunları bunlardı. Peki, sizin bu 10 oyun arasından oynadığınız ve deneyimlediğiniz bir oyun bulunuyor mu? Varsa o oyun hakkında sizin fikirleriniz neler?

Comments
To Top