Haber

Meksika, Elon Musk’ın “Teslaquila” Adlı Bir Tekila Çıkarmasına İzin Vermedi

Meksika, Elon Musk'ın "Teslaquila" Adlı Bir Tekila Çıkarmasına İzin Vermedi

Elon Musk, devlete ait Twitter hesabından 2018 yılında paylaştığında Tesla markalı bir tekilaya yalnızca bir “1 Nisan Şakası” olarak bakılıyordu. Ama zamanında bir alev silahı dahi satışa sunmuş olan Musk için kendi tekila (tequila) markasını oluşturmak fazla da “ilginç” bir teşebbüs olmasa gerek fakat ortaya “Teslaquila” (Teslakila) markası çıktı. Daha açıkçası çıkamadı…

Bütün dünyada tüketiliyor olmasına rağmen hala yalnızca Meksika’da üretilmekte olan tekilanın üretimi, tüketimi ve ticareti ile ilgili bütün süreçleri düzenlemekten ve yetkilendirmekten Tekila Düzenleme Konseyi (CRT) sorumluluk sahibi durumda. Dolayısı ile kendi tekila markanızı meydana getirmek istiyorsanız, başvurmanız gereken yer de CRT.

Teslaquila markası kayıt edilmedi, Tesla Tekila ile yola devam

tesla tekila

CRT, Tesla’nın kendi tekila markasını oluşturmasına şüphesiz karşısında çıkmıyor. bununla beraber kurum, Teslaquila ismi “tequila” kelimesini çağrıştırdığı ve ürünün menşei (tekila ismi, Meksika’nın Jalisco eyaletindeki Tequila kasabasından geliyor) hakkında kafa karışıklığına niçin olacağı için markayı kayıt ettiremeyeceklerini ifade etti. 

CRT, Teslaquila markasını kayıt etmemiş olsa da bu, Musk’ın kendi tekila markası için yolun sonunu işaret etmiyor. Zira şirket, yoluna Tesla Tekila markasıyla devam ediyor. Zira an itibarıyla Tesla’nın çevrimiçi mağazasına gittiğinizda Tesla Tekila’yı 250 dolar fiyat etiketiyle görüntüleyebiliyorsunuz. Ama acilen ürünün stokta bulunmadığını belirtelim.

Comments
To Top