Haber

Mass Effect: Legendary Edition Yeni Nesil Konsollara Gelmeyecek

Mass Effect: Legendary Edition Yeni Nesil Konsollara Gelmeyecek

Mass Effect serisi pek çok hayranı bulunan bir oyun olarak tanınıyor. Sinema filmlerinin yeni oyuncularla her tarafta çekildiği, oyunların defalarca yenilendiği günümüzde büyük hayran kitlesi bulunan bu yapım da yenilenenler aralarında yer almaya hazırlanıyor.

Mass Effect üçlemesinin tazelenmiş hali olan Mass Effect: Legendary Edition, serinin hayranları için öyle de şaşılacak olmadı. Her platformda oyunun hayranları 2021 yılında çıkacak olan paketi bekliyor.

Mass Effect: Legendary Edition yeni konsollara gelmeyecek

mass effect legendary edition

Oyunla ilgili olarak gelen açıklamada yeni konsollarda oyunu oynamaya hazırlananlar için hüsran yaratan bir ayrıntısıyla uğraşma da ortaya çıktı. Buna kadar oyun yeni cins konsollar olan Sony PlayStation 5 ve Microsoft Xbox Series X’te de çalışmayacak. Oyunu oysa bir önceki nesil konsollar için edinmek mümkün olacak.

Oyunun popülerliğine baktığımızda BioWare böyle bir karar alarak herkesi şaşırttı. yine de bu karar, firmanın yeni cins konsolları iyice göz ardı ettiği anlamına gelmiyor. BioWare özel versiyonlar yapmaktansa bu cihazlar için “hedeflenmiş geliştirme” adını verdiği bir özellik kulllanacak. Bu özelliğin yapısı hakkında bir yorumlama şimdilik yok.

BioWare bu özelliği eklemeden önce bile oyun 4K Ultra HD desteği bulunduracak. Keza görsellerin iyileştirileceği ve daha yüksek görüntü yenilenme hızına sahip olacağı da bildiriliyor. Böylece oyun şimdiye kadarki en iyi haliyle gözükecek.

Ubisoft’un garip kararı

Comments
To Top