Haber

Maske Takma Zorunluluğu Hakkında Resmi Açıklama: Yakında Hayatımızdan Çıkacak

Maske Takma Zorunluluğu Hakkında Resmi Açıklama: Yakında Hayatımızdan Çıkacak

Bütün dünya gibi Türkiye’yi de etkisi altına bölge COVID-19 salgını boyunca sosyal medyayı faal bir şekilde kullanarak vatandaşlara birinci ağızdan seslenmeyi tercih eden Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarla maske takma zorunluluğu ve salgının yoklama altına alınmasıyla ilgili olarak umutlandıran açıklamalarda bulundu.

“ÖZGÜRCE NEFES ALACAĞIMIZ günleri özledik.” diyen Bakan Koca, “Maske, yakın zamanda hayatımızdan çıkmış olacak. COVID-19 aşı çalışmalarında büyük ilerlemeler var. Sonucu bekleyelim. Evimizin dıştan, başkalarıyla olduğumuz bitmiş maskemizi kuralına uygun şekilde takalım. Sabrınız için: Sağ olun.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Durumu Bakanı: Sabrınız için sağ olun

sağlık bakanı tweet

Bildiğiniz üzere ABD’li ilaç şirketi Pfizer ile kurucuları aralarında Türk bilim insanlarının da yer aldığı Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech, hafta başında gerçekleştirmiş oldukları talimatlar ile birlikte geliştirdikleri ve şu belli başlı kadar 43 binden fazla insan üzerinde denenen COVID-19 aşısının virüse karşı yüzde 90 etkili olduğunu duyurmuşlardı.

COVID-19 aşısı ile ilgili yapılan talimat, salgının ‘fena bir anı’ olarak geçmişte kalacağı günlere dair tüm dünyada umut oluşturdu. bununla beraber söz konusu aşı, demin devlete ait kurumlar kadar onaylanmamış durumda ve salgın, tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. böylece maske takmak, Bakan Koca’nın da söylemiş olduğu gibi hala virüse karşı en manâlı korunma yollarından biri durumunda.

Comments
To Top