Haber

Maserati MC20, Ferrari’nin Test Pistinde Turlarken Görüldü (Video)

Maserati MC20, Ferrari'nin Test Pistinde Turlarken Görüldü (Video)

Maserati’nin Ferrari ile arasındaki zorlama aktarma organı anlaşması yakın zamanda sona erecek olsa da iki İtalyan otomobil markası hala ortaklıklarını sürdürüyor. Ferrari motoruyla güçlendirilmiş son Maserati modeli 2021 ya da 2022 modelinde piyasaya sürülecek ve daha sonrasında Maserati, Ferrari’den motor almayı bırakacak.

Geçtiğimiz gün, Ferrari’nin güç testi yerine getirmek için kullandığı Fiorano deneme pistinde çekilen bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda iki adet Maserati MC20 modelinin turladığı görüldü. Maserati MC20 modellerinden birinin rengi beyazdı ve üstünde birkaç küçük kaplama açık havada kamuflaj bulunmuyordu. Diğer model ise ayrıntılarıyla kamuflajla kaplanmıştı. görünüşe göre Maserati, MC20 üzerinde bazı değerlendirmeler yapıyor.

İşte Maserati MC20’nin Ferrari Fiorano pistindeki videosu:

Kamuflajsız olan Maserati MC20, genelde pist üstünde deneme edildi. Ortadan motorlu spor coupe modelinin sürücüsü arabulucu ciddi anlamda zorluyor gibi gözükse de aracın bir takım noktalarda olması gerektiğinden artı yavaşladığı rapor edildi. Bu da yetkililerin vasıta üzerinde bazı spesifik araştırmalar yapıyor olabileceğini gösteriyor.

Kamuflajlı olan Maserati MC20 ise pistin kaygan daire bölümünde teste natürel tutuldu. Otomobilin yol tutuşunu adeta sıfıra indiren bu bölüm başlıca denge ve çekiş denetim ayarlarıyla ilgili düzenlemeler yapılırken kullanılıyor.

Çift turbo 3,0 litre 621 beygirlik V6 motordan gücünü alan Maserati MC20, 729 Nm’lik tork üretiyor. Sekiz ileri çift kavramalı şanzımana sahip olan Maserati MC20, şirketin raporlarına tarafından 0’dan 100 km/saat hıza 2,9 saniyede ulaşıyor. Aracın azami hızı ise 323 km/saat.

Comments
To Top