Haber

Marvel’s Spider-Man: Remastered’a Işın İzleme Açık 60 FPS Oynama İmkanı Sunan Güncelleme Geldi

Marvel's Spider-Man: Remastered'a Işın İzleme Açık 60 FPS Oynama İmkanı Sunan Güncelleme Geldi

PlayStation 5 ile birlikte meydana çıkan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, nispeten kısa oynanış süresiyle eleştirilse de genelde oyuncular göre bir hayli beğenilmişti. Keza oyunun geliştirici stüdyosu Insomniac Games, oyun için yeni bir güncelleme yayınlayarak çözünürlük ve FPS ayarlarında optimizasyon yapmıştı.

Geliştirici stüdyo, yayınladığı yeni performans modu doğruca Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PlayStation 5’te ışın izleme teknolojisi açıkken 60 FPS’de oynanabilmesini sağlamıştı. Stüdyo, benzer bir modu Marvel’s Spider-Man için de yayınladı.

Marvel’s Spider-Man Remastered’a performans modu

marvel's spider-man: remastered

Insomniac Games kadar geliştirilen ve 2018 yılında PlayStation 4 için yayınlanan Marvel’s Spider-Man oyunu keza eleştirmenler hem de oyuncular kadar epeyce beğenilmişti. Geliştirici stüdyo, oyun demin 2 takvim olsa da ‘remastered‘ sürümünü de çıkarmıştı.

Marvel’s Spider-Man: Remastered, çıkan tüm DLC paketlerini içermesinin dıştan oyunun temelinde herhangi bir değişim yapmamıştı. Yani orijinal oyunun hikâyesine yeni görevler ya da emrindeki görevler eklemiyordu. Marvel’s Spider-Man: Remastered’ın ana hedefi, Sony’nin yeni konsolunun ne dek kuvvetli olduğunu göstermekti.

PlayStation 5 ve Marvel’s Spider-Man: Remastered sahibi olan oyuncular, yayınlanan yeni modla birlikte Spider-Man’de PlayStation 5’in gücünü fazla daha net bir şekilde görebilecekler. Yayınlanan yeni performans modu, ışın izleme teknolojisi açıkken oyunun 60 FPS’de oynanabilmesini sağlıyor.

Peki, bunu nasıl yapıyor? Sahiden temel çözünürlüğü birazcık daha düşürerek hem ışın izleme keza de 60 FPS’yi mümkün kılıyor. Üstelik bu yamanın boyutu oldukça da ufak. Bir PlayStation 5 sahibiyseniz çok da fazla beklemeden ışın izleme teknolojisi açık şekilde 60 FPS’li Spider-Man’in tadını çıkarabilirsiniz.

Comments
To Top