Haber

Marvel’s Avengers, Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında 400’ün Altına Düştü

Marvel's Avengers, Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısında 400'ün Altına Düştü

Crystal Dynamics göre geliştirilen ve Square Enix göre yayınlanan Marvel’s Avengers, geçtiğimiz eylül ayında oyuncularla buluşmuştu. Oldukça geniş kitlelere hitap edebilecek oyunun çok oyunculu modu, oyunun yerden yere vurulmasına sebep olmuştu.

Hem Marvel’s Avengers, sürekli olarak kaybettiği oyuncu sayısıyla da sık sık gündeme gelmişti. Hatta geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız bir haberimizde Marvel’s Avengers’ın çıkışından bu yana oyuncularının %96’sını kaybettiğinden bahsetmiştik. Bu sefer de aynı zamanlı oyuncu sayısıyla karşınızdayız.

Marvel’s Avengers’ın eş zamanlı oyuncu sayısı 400’ün altına indi

marvel's avengers steam eş zamanlı oyuncu sayısı

Steam Charts istatistiklerine göre son 30 gün içerisinde sıradan 916 aynı zamanlı oyuncuya konut sahipliği yapan Marvel’s Avengers, bu hafta içerisinde eş zamanlı oyuncu sayısında 400’ün de altına düştü.

Üçüncü taraf bir servis olan Steam Charts’ın verilerine kadar oyun, bugün (16 Kasım) eş zamanlı olarak 281 oyuncuya dek düştü. Hatta 14 Kasım tarihinde sadece bir saatliğine de olsa 0 (sıfır) eş zamanlı oyuncuya kadar düştüğü de görülüyor. Oyunun bu duruma düşmesinde ise cümbür cemaat ayrı bir noktayı muhabere ediyor. Kimileri Square Enix’in oyunu Destiny 2 ya da Warframe benimsenmek istediği için böyle olduğunu kimileri ise içerik konusunda yetersiz olduğunu söyledi.

Oyunla ilgili istatistiklere baktığımızda oyunun bütün zamanlardaki en yüksek aynı zamanlı oyuncu sayısının 28 bin 145 olduğu görülüyor. Oyunun ekim ayındaki en yüksek aynı zamanlı oyuncu sayısı 3 bin 286, ortalama aynı zamanlı oyuncu sayısı ise 1.430 olarak görülüyor. Oyunla ilgili detaylı istatistiklere buradan ulaşabilirsiniz.

Batı dünyasında tatil sezonuna girildiğinde birçok oyun çıkış yapacak bu zaman zarfında Marvel’s Avengers’ın işinin daha da kolaylaşacağını anlatmak böylece mümkün yok. Hem oyunun yeni cins konsollara çıkış tarihi ise 2021’e ertelendi.

Comments
To Top