Haber

Marvel’s Avengers, Çıkışından Bu Yana Oyuncularının %96’sını Kaybetti

Marvel's Avengers, Çıkışından Bu Yana Oyuncularının %96'sını Kaybetti

Uzun süredir beklenilen Marvel’s Avengers, geçtiğimiz eylül ayında oyuncularla buluşmuştu. Fakat oyun ilk günlerde milyonlarca oyuncu göre oynansa da ilerleyen günlerde geliştiricileri kötü günler karşılayacaktı. Oyuncular, oyunlarda karşılaştıkları sorunlardan ve oyunun sürekli her tarafta etmesinden bıkmışlardı.

Geçtiğimiz hafta oyunun geliştiricisi Crystal Dynamics’in çatı şirketi Square Enix, son çeyrek finansal raporunu yayınlamıştı. Şirketin yayınladığı rapor, Marvel’s Avengers’ın aslında büyük bir kayıp olduğunu ortaya koymuştu. O Kadar oysa Square Enix, son çeyrekte 6,5 milyar yen zarara uğramıştı. Oyunun satışları beklenenin %60’ını karşılayabilmişti.

Oyuncuların %96’sını kaybetti:

marvel's avengers

Bugünse Marvel’s Avengers’ın kötüye gidişinin kartopu gibi büyüdüğünü bildiren bir haber yayınlandı. Bu habere kadar Marvel’s Avengers, çıkışından bu yana oyuncularının %96’sını kaybetti. Oyun çıkış yaptıktan bir ay daha sonra oyuncu kaybetmeye başlamış, bu aysa kaybedilen oyuncu sayısı oldukça artmıştı.

Gamebyte’ın haberine göre geçtiğimiz hafta sonunda Marvel’s Avengers’daki oyuncu sayısı yalnızca 1.190’la sınırlı kaldı. Oyun, kasım ayı genelindeyse şu başlıca değin sıradan 752 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Oldukça iyi bir şekilde çıkış yapan oyun da bu nedenle bir anda çökmüş oldu.

marvel's avengers

Marvel’s Avengers’ın ani çöküşünün en temel nedeniyse oyundaki zorlayıcı içeriğin eksikliğiydi. Oyuncular, oyunun hikâyesini beğenseler de hikâye bittiğinde oyuncular yapacak bir şey bulamadıklarından sıkılıp oyunu bırakıyorlardı. Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme de buna tedavi olamadı.

Marvel’s Avengers’ın şu saatten daha sonra çöküşten kurtulmasının imkânsıza yakın olduğunu söyleyebiliriz. Oyun, muhtemelen ilerleyen senelerde en büyük hayal kırıklıkları yaratan oyunlar listelerinde kendisine bir yer edinecek. Natürel oyunun geliştiricileri oyuna yeni bir manâ katmaya karar vermezse…

Comments
To Top