Haber

Marvel Patronu: Yeni Doctor Strange Filmi ile Spider-Man 3 Bağlantılı Olacak

Marvel Patronu: Yeni Doctor Strange Filmi ile Spider-Man 3 Bağlantılı Olacak

Dün gece gelecek yıl dijital yayın platformu Disney+’ta yayınlanacak olan yapımlarından Loki, What If …? ve The Falcon and The Winter Soldier’ın birincil fragmanını, WandaVision’ın ise ikinci fragmanını yayınlayan Disney, yeni Marvel yapımları ile aniden dikkatleri üstüne çekmişti. Fragmanların yayınlandığı aynı sunumda konuşan Marvel patronu Kevin Feige, az önce hakkında fazla az data sahibi olduğumuz Spider-Man 3 ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness hakkında manâlı açıklamalarda bulundu.

Kevin Feige’nin açıklamalarına tarafından Doctor Strange in the Multiverse of Madness, anlatımsal olarak henüz bütün adı açıklanmayan Spider-Man 3 ile bağlantılı olacak. Şu lahza için her iki film hakkında da çok eksik veri bulunduğundan bu bağlantının nasıl olacağını bilemiyoruz ama Doctor Strange’in Spider-Man 3’te yer alacağı bir süredir zaten konuşuluyordu.

Marvel, yeni Doctor Strange filmi ile Spider-Man 3’ü bağlayacak; fakat nasıl?

doctor strange spider-man

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, adından da anlaşılacağı üzere Avengers: Endgame’de ilk kurgusunu gördüğümüz çoklu cihan teorisini merkezine alacak. bununla birlikte; kısa süre önce Marvel’a yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler, Tobey Maguire’nin canlandırdığı Spider-Man üçlemesindeki Doctor Octopus (Hekim Ahtapot) karakterinin ve Andrew Garfield’ın Spider-Man olduğu evrenden de Electro karakterinin Spider-Man 3’te yer alacağını açıklama ediyordu. Belkide bu iki kişilik, diğer iki Spider-Man’ın bulunduğu evrenden Tom Holland’ın Spider-Man olduğu evrene geçiş yaparlar ve Doctor Strange de tamamen bu noktada filme dahil olur. Ama bu, şu lahza için sadece bir kuram.

MCU 4. aşamada bol bol çoklu evren göreceğiz

spider-man 3

Avengers: Endgame’de uzay taşı ile birlikte ortadan kaybolan Loki’nin ve WandaVision dizisi ile Marvel Sinematik Evreni’nin 4. aşamasını başlatacak olan Scarlet Witch’in Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile bağlantılı olacağını zaten biliyorduk. Bundan Böyle Spider-Man 3’ün de çoklu cihan temalı yeni Doctor Strange devam filmi ile bağlantılı olacağını What If …?’in iyice alternatif bir MCU sunacağını bildiğimize tarafından MCU 4. aşamanın bol paralel evrenli bir inşa sunacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. yine de Marvel’ın yapımlar yayınlanana dek sızıntıları engellemeyi ve sağ gösterip sol vurmayı ne kadar sevdiğini düşünürsek tüm tahminleri boşuna çıkaran bir MCU 4. aşama ile karşılaşmamız da muhtemel.

Marvel, hakiki kimliği ortaya meydana çıkan Spider-Man’i nasıl baştan “gizleyecek”?

avengers: endgame

Kevin Feige’nin açıklamalarına göre Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın çekimleri Londra’da bütün hızıyla devam ediyor. Spider-Man 3’ün çekimleri ise ABD’nin Georgia eyaletindeki Atlanta şehrinde devam ediyor. Son açıklamalar, yine tüm filmlerin ve dizilerin birbirleri ile benzer olduğu keyifli bir Marvel evreninin bizleri beklediği konusunda umut verse de Spider-Man: Far From Home’un sonunda Spider-Man’ın hakiki kimliğinin ortaya çıktığını unutmamak gerekiyor. Marvel’ın kimliği açığa çıkan Spider-Man’ı çoklu evrenlerin olduğu bir hikayeye nasıl adapte edeceği bilinmiyor.

Comments
To Top