Haber

Marvel Evreninde Geçecek Fantastik Dörtlü Filmi Geliyor: Oyuncuları, Konusu ve Çıkış Tarihi

Marvel Evreninde Geçecek Fantastik Dörtlü Filmi Geliyor: Oyuncuları, Konusu ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Yenilmezler serisinin Endgame filmiyle bir dönemi kapatmasıyla birlikte Marvel hayranları yeni teoriler üretmeye başladılar. İzleyici kitlesinin büyük bir bölümü filmlerde çizgi romanlardan izler görmek istiyordu ve bu bağlamda Endgame’in peşinde gelecek Marvel filmlerinde yeni kahramanları görebilecek olmamız olasıydı.

Marvel Sinematik Evreni’nin bir dönemi geride bırakmasının gerisinde gelişen teori sayısı, Marvel’ın da dikkatini çekmiş olacak ki bir takım girişimlerde bulunuldu. Daha öncesinde bütün hakları 20th Century Fox’a ait olan Olağanüstü Dörtlü, Disney’in 20th Century Fox’u satın almasının ardındaki Marvel Studios için ulaşılabilir ülkü geldi. Marvel Studios, 2019’da gerçekleşen San Diego Comic-Con etkinliğinde Marvel Sinematik Evreni’nde geçecek bir Inanılmaz Dörtlü filminin sinyallerini vermişti. Harika Dörtlü’nün MCU’da nasıl bir yeri olacağından bu yazımızda bahsetmiştik.

Marvel Sinematik Evreni’ndeki Şahane Dörtlü’nün kadrosunda kimler karşımıza çıkacak?

John Krasinski ve Emily Blunt

2019’da film için sinyallerin verilmiş olmasına rağmen Marvel Studios, yeni Şahane Dörtlü filminin kadrosuyla ilgili hiçbir anahtar sözcük vermedi. gerçi forumlarda ve medya platformlarında Inanılmaz Dörtlü’nün başrollerine dair kuvvetli tahminler yapılıyor.

Mr. Fantastic karakteri için The Office ve Jack Ryan’dan tanıdığımız John Krasinski’nin adından söz edilirken, Human Torch karakteri için ise Zack Efron’ın adı anılıyor. Ekibin tek kadın üyesi Invisible Woman için John Krasinski’nin eşi Emily Blunt konuşulurken, The Thing karakteri için ise Shazam’da gördüğümüz Mark Strong’un adından bahsediliyor.

Harika Dörtlü’nün işleyeceği konu, önceki filmlerden de farklı olacak:

Fantastik Dörtlü karikatür

Marvel Studios, Örümcek Adam serisini Tom Holland ile her tarafta çekmeye karar verdiğinde farklı bir politika izlemişti. Karakterin esas hikayesini eski filmleri çiğneyecek şekilde en bitmiş anlatmamayı seçen Marvel, Inanılmaz Dörtlü filmi için de aynı politikayı izleyebilir.  Harika Dörtlü’nün eski filmlerinde ana düşmanın Dr. Doom olmasından nedeniyle MCU’daki seride, Dr. Doom dışında yeni bir düşman karakterin yer alması bekleniyor.

Önceki filmlerde karakterlerin kısmen yüzeysel olarak gösterilmesi ve daha çok çocuksu olmalarından dolayı MCU’da yer alacak hikayenin izleyiciler için daha bağlayıcı olması umuluyor. MCU, Iron Man, Thor, Hulk ve Captain America gibi kahramanları izleyicilere birer dost gibi tanıtıp sevdirmeyi başarmıştı. Harika Dörtlü için de benzer sempatinin yakalanması hem izleyiciler keza de Marvel Studios için kayda değer olacaktır. Bu sebepten dolayı karşımıza çıkacak Fantastik Dörtlü filminin hikaye anlamında daha derin olması olası.

Ant-Man serisinin yönetmeni Peyton Reed’i yönetmen koltuğunda görmemiz olası:

Peyton Reed

Ant-Man ve Ant-Man and The Wasp filmlerinin yönetmeni olan Peyton Reed, Harika Dörtlü’nün MCU’daki versiyonu için en dinç adaylardan biri. 2002’de Harika Dörtlü’nün 60’larda geçen bir versiyonu için araştırmalar yapan Reed, bu projeyi hayata geçirememişti. Aradan geçen 18 yılın arkasından Yemin-Man serisiyle ciddi bir başarı yakalayan Reed’in bu film için biçilmiş kaftan olduğu düşünülüyor.

Marvel Sinematik Evreni’ndeki Olağanüstü Dörtlü filmini ne vakit vizyonda göreceğiz?

Fantastik Dörtlü 2015

Kadrosu gibi çıkış tarihi de net bir şekilde duyurulmayan Olağanüstü Dörtlü, yakın zamanda karşımızda olacak gibi görünmüyor. Bunun sebebi ise Marvel Sinematik Evreni’nin sıradaki filmlerinin birçok anlamda hazırlanmış olması ve tarihlerinin belli olması. Black Panther 2, Blade ve yeni bir Galaksinin Koruyucuları filminin sırada olduğu düşünüldüğünde Harika Dörtlü’nün hemen şimdi kadrosu bile hazır değilken, listede öne çıkması imkansız görünüyor.

Önümüzdeki dönemlerde kadrosunun belirlenmesiyle birlikte Şahane Dörtlü’nün en erken olarak 2023’te beyaz perdede olacağı düşünülüyor. Yüksek ihtimalle Peyton Reed’in yöneteceği Marvel Studios yapımı Olağanüstü Dörtlü, Marvel Sinematik Evreni’ndeki diğer karakterler gibi iz bırakmayı hedefleyecektir. MCU’daki diğer filmleri de göz önüne aldığımızda 2023’e değin karşımıza çıkacak fazla sayıda üretim mevcut. Şahane Dörtlü’nün kadrosu ve çıkış tarihiyle ilgili yeni detayların ortaya çıkmasıyla birlikte tümünü sizlere iletiyor olacağız.

Comments
To Top