Haber

Marvel, Black Panther 2’de Chadwick Boseman’ın Karakterini Değiştirmeyecek

Marvel, Black Panther 2'de Chadwick Boseman'ın Karakterini Değiştirmeyecek

Black Panther filmiyle hafızalara kazanan meşhur aktör Chadwick Boseman’ın geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetmesiyle serinin devam filminde nasıl bir yol izleneceği merak edilir olmuştu. Hayranlar aralarında T’Challa rolünün diğer bir oyuncuya verileceği ya da Black Panther gömleğinin başka birine devredileceği gibi senaryolar konuşulurken Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, konuya nihayet bir açık sözlülük getirdi.

Şef Feige’e göre gelecek Black Panther filminde Chadwick Boseman’ın canlandırdığı King T’Challa karakteri, aktöre duyulan saygıdan nedeniyle değiştirilmeyecek ve akıcılık, filmde bulunan diğer karakterlere dayanacak. Feige, Ryan Coogler’ın keza mantıksal bağ keza de yönetmenlik koltuğu için hâlâ gemide olduğunu ve sıkı çalıştığını da sözlerine ekledi.

Devam filmi, Wakanda dünyasını keşfetmeye devam edecek:

Black Panther

Küresel gişede 1,3 milyar dolar şampiyon Black Panther, Oscar’da en iyi film için namzet gösterilen ilk süper kahraman filmi olmuştu. Şüphesiz buradaki en büyük pay, Chadwick Boseman’a ve hemen hemen özdeşleştiği T’Challa karakterine aitti.

Bu noktada Boseman’ın performansını “ikonik” olarak nitelendiren Feige, hiç kimsenin daha iyi bir performans gösteremeyeceğini ve böylece karakteri bitmiş şekillendirmeyeceklerini söyledi. Gelecek filmin konusuna da değinen Feige, “Chad’in yapı etmemize yardım ettiği mirası şereflendirmek için Wakanda dünyasını ve ilk filmde tanıtılan tüm varlıklı ve farklı alanlara yönlendirilmiş karakterleri keşfetmeye devam etmek istiyoruz” dedi.

Boseman, dört yıl boyunca sütun kanseriyle uğraş ettikten sonradan bu yılın ağustos ayında, 43 yaşında hayatını kaybetmişti. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı ve Black Panther gibi bir dizi filmde rol alan aktörün, devam filminde de yer alması gerekiyordu. Devam filminin Temmuz 2022’de yayınlanması planlanıyor.

Comments
To Top