Haber

Manchester United, Karmaşık Bir Siber Saldırıya Uğradığını Belirtti

Manchester United, Karmaşık Bir Siber Saldırıya Uğradığını Belirtti

Son yıllarda öyle fazla öbür kurum ve kuruluş siber saldırıların kurbanı olmuştu. Bunların arasına son olarak, İngiltere Premier League ekiplerinden Manchester United katıldı. Kulüp saldırıyı doğruladı.

Kırmızı Şeytanlar, Cuma günü yaptığı açıklamada ortaya meydana çıkan sorunları minimum seviyede tutmaya çalıştıklarını açıklama etti. Ayrıca ekibin West Bromwich Albion ile oynayacağı karşılaşmanın da bu saldırıdan etkilenmeyeceği ifade edildi. 

Manchester United, siber güvenliğine güveniyor

manchester united

Külüpten yapılan açıklamada, sistemlerine bir siber atak yapıldığı doğrulandı. Hem kulübün tez harekete geçtiği ve hemen bilirkişi danışmanlar ile birlikte saldırının incelendiği, aralıksız rahatsızlığın asgari seviyeye indirildiği ifade edildi.

Kırmızı Şeytanlar hem bu saldırının siber suçlular kadar yapılmış sofistike bir operasyon olduğunu ancak kulübün bu tür durumlar için daha evvelden üzerinde çalıştığı geniş protokoller ve prosedürler bulunduğunu da açıkladı.

Kulüp yönetimi açıklamasında, “Siber savunmamız saldırıyı tanımladı ve etkilenen sistemleri, hasarı sınırlama getirmek ve bilgi gözetmek için kapattı. Kulüp medya kanalları, websitemiz ve uygulamamız da dahil almak üzere, etkilenmedi ve acilen taraftarlarımız ya da müşterilerimizle ilgili bir kişisel bilgi sızıntısı keşfetmedik.” dedi.

Maçlar etkilenmeyecek

old trafford

Açıklamada, kulübün maçlarını oynadığı Old Trafford stadyumunda West Bromwich Albion’a karşısında yapılacak olan maçta kullanılacak sistemlerin güvenli ve çalışır halde olduğu da belirtildi. Yani bu hücum maçın durumunu herhangi bir şekilde etklilemeyecek.

Br kulüp sözcüsü, bu tür saldırıların her geçen gün daha da yaygın ülkü geldiğini ve durmadan muhtemel saldırılara aleyhinde hazırlık yerine getirmek gerektiğini açıklama etti. Manchester United her ne değin son yıllarda beklenen performansı gösterememiş olsa da günümüz futbolundaki en büyük markalardan biri olarak biliniyor. Dünyanın dört bir yanından taraftarları bulunan kulübün fazla ciddi sayıda üyesi de bulunuyor.

Comments
To Top