Haber

Makyajlanan Subaru XV Türkiye’ye Geldi

Makyajlanan Subaru XV Türkiye'ye Geldi

Subaru XV, yaz aylarında hemen hemen evrim geçirmiş ve öyle çok yeni özellik kazanmıştı. Araca bu dönemde direksiyondan kumandalı şanzıman, daha zinde LED farlar, koyu renkli stop lambaları gibi özellikler eklenmişti. Arkadaki çarpışma önleyici frenleme sistemi gibi teknolojiler de aracın gelişmesini sağlamıştı.

Son olarak da bu ay araç ön tampon tasarımı ve jantlar açısından da makyajlanarak daha yeni bir görünüme kavuştu. Gun Metal ızgaraya sahip olan daha büyük ızgara firmanın geleneksel yapısına da uyum sağlayacak şekilde geliştiriliyor. 

Daha sportif daha zinde manzara

subaru xv

Yeni tasarımda değişen jantlar da araca daha sportif bir hava katıyor. Tampon büyüse de jantların 17 inçlik boyutunda bir değiştirme bulunmuyor. Jantlara ilave olarak geliştirilen süspansiyon da daha iyi yol tutuş ve sürüş konforu sağlıyor.

Subaru XV ülkemizde de satışa çıktı. Otomobilin 1.6i Xtreme versiyonunun tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 359.954 TL, Xclusive versiyonunun fiyatı ise 399.355 TL olarak açıklandı. Türkiye’de araba yalnızca bu iki paketle satışa sürüldü.

Her iki sistemde de Simetrik Kesintisiz Dört Çeker Sistemi ve Lineartronic olarak adlandırılan ve sürekli olarak değişerek tüketim/performans artışı sağlamayı amaçlıyor. Hem otomobillerde EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi, tabi ve perde hava yastıkları, diz şoför hava yastığı, geriye katlanabilir pedal sistemi, X-Mode ve AktifTork Yön Belirleme özellikleri de standart olarak geliyor.

Subaru Global Platform’dan gelen birincil araba

subaru xv

Subaru XV, teknoloji ve konfor anlamında Apple Car Play fonksiyonuyla geliyor. 8 inçlik dokunmatik ziyafet-veri ekranına sahip olan araçta 6,3 inçlik bir de bilgi ekranı yer alıyor. Bu özellikler her iki pakette de standart olarak sunuluyor.

Sağlamlık ve verimlilik olarak geliştirilen ve en ince ayrıntısına kadar yeni bir sistem olan Subaru Global Platform üstünde geliştirilen birincil model Subaru XV olmuştu. Işyeri bu nedenle en tehlikesiz araba firması olma amacını gerçekleştirmek için bir adım daha atmış oldu.

Comments
To Top