Haber

MagSafe, iPhone 12 mini’yi Diğer Modellerden Daha Yavaş Şarj Edecek

MagSafe, iPhone 12 mini’yi Diğer Modellerden Daha Yavaş Şarj Edecek

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz haftalarda beklenen zeki telefon serisi iPhone 12‘yi tanıtmıştı. iPhone 12 ufak, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinden oluşan serinin tümü piyasaya sürülmemişti. Şirket, bunu yerine yalnızca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu satışa çıkarmıştı.

Apple, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max modellerinin 13 Kasım günü piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Apple’ın yeni akıllı telefonlarını sabırsızlıkla beklerken bugün serinin en küçük üyesi iPhone 12 küçük hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Yeni data, Apple’ın en ucuz iPhone 12 modelini almayı düşünenler için birazcık üzücüydü.

iPhone 12 ufak MagSafe’le daha yavaş çok miktar olacak:

iphone 12

Bildiğiniz üzere Apple, yeni zeki telefon serisiyle birlikte MagSafe’i de geri getirmişti. Telefonun gerisinde bulunan mıknatıslar sayesinde telefonu kablosuz şarj etmek daha basit ülkü gelmiş; Apple’a da aksesuarlarla yeni bir kazanç kapısı aralamıştı. Fakat bugünkü bilgiye göre iPhone 12 ufak’deki MagSafe kablosuz çok miktar, diğer iPhone 12 modellerinden daha yavaş yük gücü sunacak.

Apple’ın kendi sitesinde güncellenen sayfaya tarafından iPhone 12 mini, öteki iPhone 12 modelleri gibi 15 W kablosuz yük desteğine sahip olmayacak. Telefon, bunun yerine 12 W kablosuz şarj desteğiyle gelecek. Apple, iPhone 12 ufak’de yaşanan bu performans düşüklüğü için açıklayıcı bir cümle paylaşmadı.

iphone 12 mini magsafe

144 Hz Ekranlı Oyuncu Telefonu Lenovo Legion Pro’yu İnceledik

Yeni haber fena bir haber olsa da Apple’ın yeni seriyle birlikte kablosuz sıkıntı desteğini geliştirdiğini atlamamak gerekiyor. Apple’ın iPhone 12 mini’si abileri gibi 15 W kablosuz yük desteğine sahip olmasa da hâlâ bir önceki iPhone serilerinden daha seri sıkıntı olacak. Bir önceki iPhone modelleri sahip olduğu Qi kablosuz sıkıntı desteğiyle oysa 7.5 W gücüne ulaşabiliyordu.

iPhone 12 mini’nin geri kalan özellikleri bir üst model olan iPhone 12’yle benzer olacak. Yani telefon Apple’ın A14 Bionic işlemcisi, çift kamera kurulumu ve 5G desteğiyle gelecek. Aradaki tek farksa iPhone 12 küçük’nin 5,4 inçlik bir ekranla gelecek olması olacak. Telefon, 6 Kasım’da ön siparişe açılacak.

Comments
To Top