Haber

MacOS Big Sur, Bazı MacBook Pro Modellerini Kullanılamaz Hale Getirdi

MacOS Big Sur, Bazı MacBook Pro Modellerini Kullanılamaz Hale Getirdi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği lansman etkinliği ile Apple M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac küçük’yi tanıtmıştı. Hem Apple, bu lansmandan anında sonra MacOS işletim sisteminin yeni sürümü olan Big Sur’u da yayınlamıştı.

MacOS Big Sur’un yayınlanmasıyla birlikte birincil kusur raporları da artı uzun sürmeden gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz hafta bildirilen hatalar daha fazla doldurma ve ardından yaşanan performans kayıplarına işaret ederken; hafta sonu bildirilmeye başlanan hatalar daha büyük bir sorunu ortaya koyuyor.

Macbook pro

Kullanıcılar tarafından Reddit ve Apple Destek forumlarında dillendirilmeye başlanan soruna kadar MacOS Big Sur güncellemesi yüklemeye çalışılan bir takım 2013/14 model 13 inç MacBook Pro modelleri, güncelleme sırasında siyah ekranda kalıyorlar.

Bundan Başka, Big Sur yüklenirken siyah ekranda takılıp kalan MacBook Pro’larda NVRAM, SMC, tehlikesiz mod ve internet kurtarma gibi sıfırlama çözümleri de erişilemez halde oluyor ve dolayısı ile bu siyah ekrandan kurtulmanın bir yolu bulunmuyor.

MacBook Pro

Laf konusu siyah ekran sorununu yaşadığını bildiren kişilerin çoğunluğu, 2013 sonlarında ya da 2014 ortalarında piyasaya sürülen bir 13 inç MacBook Pro’ya sahip olduklarını belirtiyorlar. böylece siz de 2013 veya 2014 model bir MacBook Pro’ya sahipseniz Big Sur güncellemesini atfetmek için biraz daha beklemek isteyebilirsiniz.

Konu, Apple Takviye ekibine iletildiğinden Apple’ın konuyla ilgili bilgi sahibi olduğunu ve sorunu düzeltmek için çalışmakta olduğunu varsayabiliriz. sırası gelmişken Big Sur’un söz konusu siyah ekran hatasını bölge MacBook Pro modelleri için son büyük MacOS güncellemesi olacağını da hatırlatalım.

Comments
To Top