Haber

M1 İşlemcili MacBook Air’ın Intel İşlemcili MacBook’ları Solladığı GeekBench Puanı Belli Oldu

M1 İşlemcili MacBook Air'ın Intel İşlemcili MacBook'ları Solladığı GeekBench Puanı Belli Oldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği lansman etkinliğinde ARM tabanlı işlemciye sahip birincil Mac modelleri olan MacBook Air, MacBook Pro ve Mac küçük’yi resmen tanıtmıştı.

Yeni nesil Mac modelleri, önceki cins cihazlara kıyasla Intel yok Apple M1 işlemciden şiddet alıyorlar ve bu durum, sunacakları performansın daha da fazla merak edilmesine yol açıyor. Hemen, yeni MacBook Air’ın birincil GeekBench deneme sonuçları ortaya çıktı ve paylaşılan bilgilerin, M1 işlemcili bir MacBook Air almayı düşünenler için hoş haberler getirdiğini söyleyebiliriz.

MacBook Air, Geekbench puanları ile beklentileri karşıladı

MacBook Air geekbench

GeekBench’in performans testi sonuçlarında yeni nesil MacBook Air, tek çekirdekte 1.687, çoklu çekirdekte ise 7.433 puan almayı başarıyor. Paylaşılan bilgilere göre MacBook Air’daki M1 işlemci, 3,2 Ghz frekans hızına sahip.

geekbench tek çekirdek karşılaştırma

Varsayım edebileceğiniz gibi yeni MacBook Air, iOS işletim sistemiyle çalışan bütün iPhone ve iPad’leri geride bırakmayı başarıyor. Diğer Taraftan yeni MacBook Air, tek çekirdek performansında 3.6 Ghz Intel i9 10910 işlemciye sahip 27 inç iMac de dahil tüm Mac modellerini de geride bırakmayı başarıyor.

geekbench çoklu çekirdek karşılaştırma

Çoklu çekirdek performansını karşılaştırdığımızda MacBook Air’ın tüm Mac modellerini geride bıraktığını söyleyemiyoruz oysa 2.4 Ghz Intel i9 9980HK işlemciden şiddet alan 16 inç MacBook Pro’yu geride bırakmayı başararak takdir edilesi bir sürprize imza attığını söyleyebiliriz.

bu arada, yeni benzer M1 işlemciden baskı bölge MacBook Pro ve Mac mini’nin de Geekbench’te MacBook Air’a yakın puanlar aldığını belirtelim. Yeni MacBook Pro, M1 işlemci ile tek çekirdekte 1.714, çoklu çekirdekte 6.802 puan alırken; yeni Mac mini, tek çekirdekte 1.682, çoklu çekirdekte ise 7.067 puan almış durumda.

Comments
To Top