Haber

Lutron dış mekan akıllı prizi, ışıklarınızı her mevsimde kontrol edebilir

Lutron dış mekan akıllı prizi, ışıklarınızı her mevsimde kontrol edebilir

İç mekan akıllı konut aletlerinin aksine, yan dış mekan aletlerinin öngörülemeyen hava koşulları sebebiyle başa çıkması gereken ekstra bir sorun vardır. Lutron, her mevsim dış etkenlere dayanacak şekilde tasarlanan ve dışarı çıkamayacak kadar sefil göründüğünde bile dış mekan elektroniklerinizi açıp kapatmanıza ihtimal tanıyan yeni Caséta Outdoor Smart Plug ile bunu ele almayı hedefliyor.

Caséta Outdoor Smart Plug, Lutron’un daha büyük Caséta zeki aydınlatma sistemine bir ektir. IP65 derecesi, yağmura ve kara dayanması gerektiği anlamına gelir, oysa Lutron keza cihazın aslında “toz geçirmez” ve “güneşe dayanıklı” olduğunu da bahis etmektedir. Engadget’e göre, tıpa ayrıca -4 derece Fahrenhayt ile 140 derece Fahrenheit arasındaki sıcaklıklarda da dayanabilir.

Bir iç mekan zeki prizi gibi, bu dış mekan prizi, dış mısra ışıklarından çeşmeler için pompalara kadar ona alt her şeyin gücünü denetim edebilir. Fiş ayrıca işlemi otomatikleştirmenize de olanak tanır; bu nedenle, teras ışıklarınızın yaz aylarında günbatımında açılmasını istiyorsanız, Caséta Akıllı Fiş sizi manuel olarak yapma zahmetinden kurtarabilir. Lutron ayrıca akıllı prizin gün ışığından kullanım saatini hesaba katması gereken bir “zeki zamanlayıcı” içerdiğini de belirtiyor.

Fiş Lutron uygulamasıyla kontrol edilebilir, oysa aynı zamanda büyük akıllı konut platformları ve gibi asistanlarla da uyumludur. Google Assistant, Amazon Alexa, Apple HomeKit ve Samsung SmartThings.

Lutron, Caséta Outdoor Plug’ı Mart ayından itibaren 79,95 $ ‘a göndermeyi planlıyor.

Comments
To Top