Haber

Lucasfilm, 40 Yıl Sonra Star Wars: The Empire Strikes Back’in Çekim Hatalarını Paylaştı

Lucasfilm, 40 Yıl Sonra Star Wars: The Empire Strikes Back'in Çekim Hatalarını Paylaştı

Dünyanın en popüler film serilerinden bir tanesi olan Star Wars’un ikinci filmi Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back, 1980 yılında vizyona girmişti. Çoğu hayran kadar serinin en iyi filmleri olarak gösterilen orijinal üçlemenin ikinci filminde Luke Skywalker, Princess Leia, Han Solo gibi karakterlerin maceralarını izlemeye devam etmiştik.

Yayınlanmasının üstünden bütün 40 yıl geçen Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back‘in hiç görülmemiş kamera arkası görüntüleri ve çekim hataları ortaya çıktı. Good Morning America, filmin bu özel görüntülerini takipçileriyle paylaştı.

Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back kamera arkası görüntüleri

star wars emipre strikes back kamera arkası görüntüleri, han solo, princess leia, chewbacca, c-3po

Good Morning America göre paylaşılan kamera arkası görüntüleri ve çekim hatalarında serinin en tanıdık yüzleri olan Mark Hamill (Luke Skywalker), Harrison Ford (Han Solo), Carrie Fisher (Princess Leia) gibi isimler yer alıyor.

Serinin bu tanıdık yüzlerine ilave olarak C-3PO’ya can veren Anthony Daniels da yayınlanan yaklaşık 7 dakikalık videoda gördüğümüz isimlerden bir parça başına. Natürel böyle bir videoda serinin yaratıcısı George Lucas olmazsa beceriksiz kalırdı. Filmin hikâyesini de kaleme bölge Lucas, çekimler sırasında yaşadıklarını da anlatıyor.

George Lucas, yaşanan yoğun kar fırtınası sebebiyle çekimlerin otele oldukça yakın bir noktada yapıldığını anlatıyor. Lucas, ilk başlarda yaşanan bu aksaklıkların filmi finansal olarak kötü etkilediğini de dile getiriyor. Ama yaşanan bu aksaklıklara ve zorluklara rağmen bütün zamanların en iyi bilim kurgu filmlerinden bir her birine ortaya çıktı. Filmin kamera arkası görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Comments
To Top