Haber

Lockheed Martin F-22 Raptor Avcı Uçağının Manevra Kabiliyetini Gösteren 4K Video

Lockheed Martin F-22 Raptor Avcı Uçağının Manevra Kabiliyetini Gösteren 4K Video

1981 yılında ortaya atılan bir projenin sonucu olan Lockheed Martin F-22 Raptor, uzun yıllar baştan başa ABD’nin en manâlı avcı uçaklarından biri oldu. Bir her birine yaklaşık 150 milyon ABD dolarına mülk olan F-22’de zeki silah sistemleri, Mach 2’ye dek ve üzeri süpersonik hızlar, radardan uzak durma yeteneği, ultra hafif titanyum alaşımlı inşa ve pilotlar için mucizevi durumsal farkındalık gibi böylece fazla nitelik bulunuyor.

öte taraftan bu özelliklerin hiçbiri, F-22 Raptor’ın 70.000 poundluk çekiş kuvvetinin yanından bile geçemiyor. Bu sayede rakiplerinden çok daha üstün manevra kabiliyetlerine sahip olan avcı uçak, simüle edilmiş havadan havaya muharebe tatbikatlarını uzun süreler domine etti.

Lockheed Martin F-22 Raptor avcı uçağını ayağınıza getiren 360 derecelik video:

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri, F-22 Raptor avcı uçağının manevra kabiliyetini ve çevikliğini kullanmak için bir demo ekibine sahip. Dünyanın dört bir yanına gösteriler aranjör bu takım ise F-22’nin yeteneklerini belirten çarpıcı bir video yayınladı. 360 derece VR ve 4K çözünürlükle birlikte yayınlanan video, o kadar fazla nefes kesici sahne içeriyor.

F-22 Raptor Demo Ekibi, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nin Lockheed Martin F-22 Raptor avcı uçağını dünyanın dört bir yandaki hava gösterilerinde uçurmasıyla biliniyor. Bu gösteriler sırasında F-22’lerin süper manevra kabiliyetini bildiren hava manevraları gerçekleştiriliyor. Hampton, Virginia’daki Langley Hava Kuvvetleri Üssü’nde yer alan ekibin bugüne dek dünya çapında 250’den fazla faaliyet düzenlediğini de belirtelim.

Üst seviye manevra kabiliyetine sahip olan F-22 Raptor uçaklar, savaş alanlarında da büyük bir caydırıcı etmen olarak kullanılıyor zira F-22’leri görebilen düşman birlikleri, mümkün bir hava muharebesinde büyük bir maliyete katlanması gerektiğini biliyor.

Lockheed Martin F-22 Raptor avcı uçağının manevra kabiliyeti:

Comments
To Top