Haber

LG’nin Koç Grubu Markalarına Açtığı Patent Davasının Sonucu Açıklandı

LG’nin Koç Grubu Markalarına Açtığı Patent Davasının Sonucu Açıklandı

Güney Koreli teknoloji devi LG, takriben bir yıl önce Koç Grubu‘na ait Arçelik, Beko ve Grundig gibi markalara dava açmıştı. Bu davanın nedeni, buzdolaplarında kullanılan buz yapma teknolojileriydi. LG’nin iddialarına tarafından Koç Grubu, kullandığı teknolojilerle berat ihlali yapmıştı. İşte Almanya, Fransa ve İspanya’da açılan davalar nihayet sonuçlandı.

LG kadar yapılan açıklamalarda, sürecin tamamlandığı ve davaların sonuçlandığı ifade edildi. Anlaşmazlıkların çözüldüğüne değinen şirket, sorunlar çözüldüğü için her iki tarafın da hoşnut olduğunu söyledi. Fakat şirket, taraflar arasında nasıl bir uzlaşma yapıldığını, bu anlaşmanın detaylarına değinmedi.

LG ve Koç Grubu

bu vesileyle, LG’nin iddialarına tarafından patent ihlali, Koç Grubu‘nun tüm ürünlerini kapsamıyor. Şirketin sadece Avrupa pazarı için ürettiği böyle bir sorun vardı ve bu sorun artık geride kalmış durumda. belli ki iki dev, bundan sonradan bu cins bir berat sorunuyla karşı karşıya gelmeyecek.

LG’nin açıklamalarına rağmen, Koç Grubu’ndan herhangi bir tanımlama gelmedi. Ancak LG’yi memnun eden bir kararın Koç Grubu da memnun edeceği anlaşılır…

Comments
To Top