Haber

LG’nin 2021 TV serisi şimdiye kadarki en parlak OLED’i içeriyor

LG'nin 2021 TV serisi şimdiye kadarki en parlak OLED'i içeriyor

LG’ye kadar 2021, daha parlak bir manzara karşılayan yeni bir “OLED Evo” paneli bir uçtan bir uca OLED TV’leri için büyük bir sıçramayı temsilcilik ediyor. Parlaklık, uzun yıllar baştan başa LCD TV’ler için kazanan bir etmen olarak kaldı; Mükemmel siyahlara ve muhteşem izleme açılarına karşın, ara sıra bir OLED seti ultra aydınlık bir odaya yapıştırırsanız işi bitiremez. Ama LG, 2020’nin GX serisinin arkasında gelen yeni G1 serisinde bulunan Evo panelinin, gelişmiş parlaklık ve HDR için önceki OLED TV’lerinden daha yüksek krank yapabileceğini söylüyor. LG, bu başarıyı 4K HDR ve 8K’nın tanıtımı gibi geçmiş OLED kilometre taşlarına benzetiyor.

G1 serisi 77-, 65- ve 55-inç boyutlarında gelecek. C1 serisiyle aynı beyinleri paylaşıyor – LG’nin dördüncü cins alpha9 işlemcisi -. Her iki çizgi de iyileştirilmiş görüş işleme özelliğine sahiptir ve bundan böyle “gösterilen sahnenin türünü tahlil edebilir ve buna kadar resmi iyileştirebilir.”

Geçtiğimiz yıl, LG’nin CX OLED’i birçok birey tarafından Xbox Series X ve PlayStation 5 gibi yeni tür konsollar için en iyi TV olarak seçildi. LG, C1 ile CX’i peşine düşüp takip ediyor ve yeni bir süper büyük ekran var Dizide 83 inçlik model. (Bu, geçen hafta 83 inç OLED’i duyuran LG ve Sony’nin LG Display’deki aynı paneli kullandıklarının kuvvetli bir göstergesidir.) 2021 serisi hala VRR, G-Sync ve FreeSync’i destekliyor ve bir marka alıyor – Onarım hızı / VRR, düşük geç kalma ve daha fazlası gibi oyuncular için en önemli bütün seçenekleri bir araya getiren yeni “Game Optimizer” ayar alanı. Ön ayarların uygulanmasını sağlamak için oynadığınız oyunun türünü seçebilir veya her şeyi kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Samsung, 2021 TV’lerinde benzer bir konsept sunuyor. Resim: LG

Lakin acilen LG, onu daha yerinde fiyatlı C’den ayırmaya yardım etmek için G1 serisine daha üstün, daha parlak bir panel koyuyor tek başına tasarımdan daha artı şekilde hızlı. (G1, monte edildiğinde duvara aynı hizada oturmasına yardımcı olan “galeri” tasarımına sahiptir.) Keza G1 ayrıca de C1 serisi, LG’nin yeni Galeri Standını (yukarıda görülüyor) destekliyor ve bu, onları monte etmek istemeyen insanlara hitap edebilir. OLED.

Ses açısından bakıldığında, bu en yeni TV’ler sanal 5.1.2 surround ses kapasitesine sahip ve LG, girişler ve akış uygulamaları arasında geçiş yaptığınızda her şeyin istikrarlı olmasını karşılamak için artık ses düzeylerini düşürdüklerini söylüyor – ve TV hizmetlerinde reklamların parlamasını durdurmak için.

neticede LG, geçen yılki BX’in bir sonraki evrimi olarak düşünülebilecek yeni A1 serisine sahip. OLED’e girmenin en ucuz yolu ve yine de en önemli özelliklerin tümüne sahip oluyorsunuz – Dolby Vision, HDMI 2.1 (VRR, ALLM, vb. İle) – daha eksik HDMI temas noktası ve daha eski bir LG a7 işlemci ile yaşayabiliyorsanız . Adil bir pazarlık gibi görünüyor, ancak bu sene TV avcıları için en iyi satın almanın hangisi olduğunu öğrenmek için bahara yakın G1, C1 ve A1 serilerinde son fiyatları beklememiz gerekecek.

Şirketin Aralık ayında duyurduğu gibi, gelişmiş kontrast ve geçmiş bütün dizi lokal karartma setlerine tarafından daha eksik parlama için Ufak LED arkadaki aydınlatma kullanan yeni bir “QNED” LCD TV serisi de piyasaya sürüyor. QNED serisi, OLED ve LG’nin standart NanoCell LCD setleri arasında yuva yapar.

Comments
To Top