Haber

LG’nin 2021 Gram dizüstü bilgisayarlarında Intel’in 11. Nesil işlemcileri bulunur

LG’nin 2021 Gram dizüstü bilgisayarlarında Intel’in 11. Nesil işlemcileri bulunur

LG, yeni bir tasarımın yanı sıra bazı dahili yükseltmeler içeren 2021 Gram dizüstü bilgisayar serisini duyurdu. Beş model var. Bunlar, üç kapaklı (Gram 17, Gram 16 ve Gram 14) ve iki dönüştürülebilir model (Gram 2’si 1 arada 16 ve Gram 2’si 1 arada 14) içerir.

LG, Gram serisinin imza özelliklerini değiştirmedi. LG Gram dizüstü bilgisayarlar hayret verici derecede hafif olmalarıyla tanınırlar (böylece “Gram” adı da buradan gelmektedir). Gram 17, selefi ile benzer ağırlıkta yalnızca 2,98 pound. 17 inçlik bir dizüstü bilgisayarı üç poundun aşağıda bakmak son derece acayip ve birini uygulamak sahiden aklınızı karıştırıyor – 2020 modelini tutarken hiçbir şey taşımadığımı hissettim, çünkü çok daha ağır olmasını bekliyordum. Gram 16 sadece 2,62 pound iken, 14 2,2 pound.

Beyaz LG Gram 17. LG

2020 Gram 17’nin 2021 modeline taşınan bir diğer şahane özelliği ise 16:10 ekran oldu. Geleneksel 16: 9 panelden daha pozitif düşey bölge sunar. Buna ek olarak LG, yeni kapaklı modellerin yüzde 90 ekran-vücut oranına ulaşan yeni bir “dört kenarlı ince çerçeve tasarımına” sahip olduğunu söylüyor. LG’nin sunduğu fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, çerçeveler epeyce küçük görünüyor ve bu da her şeye hoş ve çağdaş bir hava veriyor.

LG keza klavye ve dokunmatik yüzeyin “rahatlık ve verimlilik için” genişletildiğini söylüyor. Siyah LG Gram 17. LG

En manâlı güncellemeler içeride. Yeni Gram dizüstü bilgisayarların hepsi Intel’in 11. Cins Core işlemcilerine sahiptir ve Iris Xe grafikleri ya da UHD grafikleri ile birlikte gelebilir. Tüm modeller, dizüstü bilgisayarın minimum dokuz saatlik pil ömrü, çabuk bir şekilde uykudan uyanma ve diğer özellikleri onaylayan bir Intel rozeti olan Intel’in Evo programı kadar da onaylanmıştır.

LG, Gram 17, Gram 16 ve 16 2’si 1 arada cihazlardan 19,5 saate dek görebileceğinizi bahis ediyor. Bu çoğunlukla kuşkucu olduğum bir iddia, ancak 2020 Gram 17’nin geçen sene bir dizüstü bilgisayarda gördüğüm en uzun batarya ömrüne sahip olduğunu söyleyeceğim. Günlük iş yükümün takriben 10 saatini (epeyce yoğun) sürdü. Dolayısıyla LG, verimlilik söz konusu olduğunda ne yaptığını biliyor ve iyimser elde etmek için bir niçin var.

” Özgün taşınabilirlik ve birincil LG gram markası, ultra hafif ve ince dizüstü bilgisayar pazarı için çıtayı yükseltmeye devam ediyor ”dedi LG kıdemli başkan yardımcısı ve şirketin BT iş birimi başkanı Jang Ik-hwan yaptığı açıklamada. “Daha ince, daha rafine tasarımlar ve 16:10 en zirve oranlı ekranlar ile hafifliklerini korurken, en yeni LG gram serimiz tüketicilere gittikleri tekrar daha iyi üretkenlik ve daha düzgün izleme deneyimleri yaşama olanağı sağlıyor.”

Fiyatlar ve bulunabilirlik hala açıklanacak.

Comments
To Top