Haber

LG’den Elektrikli Otomobil Sektöründe Gücünü Artıracak Yeni İş Birliği

LG'den Elektrikli Otomobil Sektöründe Gücünü Artıracak Yeni İş Birliği

Güney Koreli teknoloji devi LG, elektrikli güç aktarma organları alanındaki etkinliğini çoğaltmak, pazara antre süresini hız yapmak ve elektrifikasyon sektöründen gelir karşılamak nedeniyle Kanada merkezli otomobil parçası üreticisi Magna International ile meslek birliği gerçekleştirdiğini açıkladı.

İlk etapta LG Magna e-Powertrain olarak adlandırılacak müşterek girişim, iki şirketin elektrikli otomobil sektöründeki etkinliğini çoğaltmak amacıyla elektrikli motor, invertör, araç üstü şarj cihazları ve dijital şoför sistemleri geliştirecek. Söz konusu iş birliği neticesinde halihazırda elektrikli araba parçaları üretmekte olan iki şirketin pazar payının daha da büyüyeceği belirtiliyor.

LG, elektrikli kuvvet transfer organı pazarında etkinliğini artırmayı hedefliyor

LG magna

LG’nin yapmış olduğu açıklamaya kadar kurulacak karşılıklı şirket; iki şirketin mevcut teknolojilerini, mühendislik yeteneklerini ve sektördeki tecrübesini elektrikli güç aktarım sistemleri alanında ürün gamını genişletmek için kullanacak. 2030’a dek küresel elektrikli araba pazarının ciddi oranda büyümesi bekleniyor oysa LG ile Magna’nın müşterek girişimi de aracısız olarak küresel pazarı hedefliyor.

LG, Magna’nın mevcut elektrifikasyon bileşenlerini pazara sunma kapasitesini ve üretim ölçeğini artırmaya menfaat sağlayacakken; Magna da yazılım ve sistem entegrasyonu teknolojileri sayesinde LG mahsul portföyünün genişlemesini sağlayacak. Keza karşılıklı teşebbüs, ABD, Güney Kore ve Çin’deki LG merkezlerinde yer alan binden fazla çalışanı kapsayacak. 

lg magna fabrika

Magna Başkanı Swamy Kotagiri, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu ortaklık, elektrifikasyonun ön saflarında olma ve araba üreticilerini farklı alanlara yönlendirilmiş ve birinci derslik bir portföyle destekleme stratejimizle en ince ayrıntısına kadar harmoni sağlıyor. Güçlerimizi birleştirerek, yatırım verimliliği ve pazara antre hızı kazanmayı umuyor ve aynı zamanda elektrikli transfer sistemleri pazarındaki ivmeden yararlanmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

LG Electronics Otomobil Malzemeleri Bölümü Başkanı Dr. Kim Jin-yong ise, “Üreticilerin bu alandaki liderlik pozisyonlarını devam etmek için yıkıcı olmaları gerekiyor. LG, bu uzlaşma baştan sona devasa potansiyele sahip bir büyüme fırsatı olan otomotiv bileşenleri işinde yeni bir aşamaya giriyor. Şirket içi yeteneklerimizle Magna’nın deneyimi ve kapsamlı geçmişinin birleşiminin, EV kuvvet aktarım alanını tek başımıza ilerlemekten daha seri dönüştüreceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Comments
To Top