Haber

LG, Koronavirüs Maskesini Bazı Pazarlarda Satışa Sunmaya Başladı

LG, Koronavirüs Maskesini Bazı Pazarlarda Satışa Sunmaya Başladı

Dünya genelinde 1,2 milyondan pozitif kişinin hayatını kaybetmesine neden olan COVID-19 salgını, jurnal yaşantımızda çoğu şeyi değiştirdi. Hastalıktan korunmak ve daha artı yayılmasını önlemek için maske takmak son derece gerekli ve zorunlu bir ülkü geldi.

Maske kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte çeşit çeşit birçok maske ortaya çıktı. Apple ve Disney gibi şirketler kendi maskelerini üretti. Kendi maskesini üreten şirketler arasında Güney Koreli teknoloji devi LG de katıldı. Şirket, bataryalı, hava temizleyen yüz maskesini çıkardı.

LG’den hava temizleyen yüz maskesi

lg maske, lg puricare yüz maskesi, lg hava temizleyici maskesi

LG’nin Puricare Wearable Air Purifier adını verdiği maskesi, yüzünüz için havayı temizleyen minik bir sistem. Şirket, daha önce de kendi kendini temizleyebilen bir kılıfa sahip olan Tone Free TWS kablosuz kulaklıklarını çıkarmıştı.

LG’nin yeni maskesi 820 mAh kapasiteli batarya ve iki adet gömülü fan ile birlikte geliyor. Bu fanlar, iki adet istikrarsız H13 HEPA filtreleriyle birlikte maskenin havadaki partiküllerin %99,97’sini ağzınızdan ve burnunuzdan uzakta tutuyor. Keza bu Puricare yüz maskeleri değiştirilebiliyor ve her tarafta dönüştürülebiliyor. Hatta kullanıcılarının maskelerindeki H13 filtrelerini ne vakit değiştirmeleri gerektiğini söyleyen bir sistemi ThinQ uygulamasına da entegre etti.

Şirket, hem maske için bir taşıma kılıfı da geliştirdi. Bu kılıf, tıpkı yukarıda bahsettiğimiz Tone Free kulaklıkta olduğu gibi UV-C ışınlarıyla kendisini 30 dakika içerisinde temizleyebiliyor. Maskenin sene sonunda satışa sunulmaya başlayacağını duyuran şirket, Asya ve Orta Doğu’daki bazı kayda değer bölgeler de dâhil almak üzere çeşitli pazarlarda satışa sunmaya başladı. Şu an için maskenin fiyatına dair herhangi bir data bulunmuyor.

Comments
To Top