Haber

LG gizli bir OLED TV setine sahip bir yatak hayal ediyor

LG gizli bir OLED TV setine sahip bir yatak hayal ediyor

LG Display, yeni saydam TV ile CES 2021’de ekranların geleceğini bitmiş planlama eğilimini sürdürüyor. Panel, 55 inçlik bir OLED’dir, ama şeffaf tasarımı, açıldığında ve bir görüntüyü gösterirken bile arkasını görmenizi sağlar.

LG Display, ekranın yüzde 40 şeffaflığa ulaştığını söylüyor. Bu, şirketin yalnızca yüzde 10 şeffaflık sağladığını bahis ettiği geçmiş şeffaf LCD’lere kadar bir gelişme.

LG ekranın ayağa oturduğunu düş ediyor bir yatağın diğer tarafının görünümünü korurken veri veya videoları kullanmak için kısmen veya iyice yükselebileceği bir yatak. Panel şu anda tasarlandığı şekliyle, ses üretmek için ekranın titreşimlerini kullanan LG Display’in Sinematik Ses OLED (CSO) teknolojisi biçiminde yerleşik hoparlörlere sahip. Bu, LG’nin bu yıl CES’te duyurulan öteki OLED prototipinde bulunan ses sisteminin aynısı, düzden kavisli ayla dönüşebilen bükülebilir bir oyun monitörü.

LG, saydam OLED setini diğer bir yere yatırım yapmak isterseniz evin içinde de hareket ettirilebileceğini söylüyor (doğrusu satın alabileceğiniz, hemen yapamayacağınız bir şey olsaydı).

LG Display, 55 inçlik saydam OLED’in ilk prototipini bir yatağın dibine oturacak şekilde tasarladı. Image: LG Display

Şirket bunu keza bir zeki ev cihazı hem de restoranlarda ve toplu nakliye gibi kamuya açık yerlerde kullanılabilecek bir cihaz olarak görüyor.

“Saydam OLED, OLED’in avantajlarını en üstteki düzeye çıkaran ve mağazalardan alışveriş merkezlerine ve mimari iç mekanlardan otonom araçlara, metro trenlerine ve uçaklara değin jurnal hayatımızın çeşitli yerlerinde kullanılabilen bir teknolojidir. LG Display’in kıdemli başkan yardımcısı ve ticari işletme başkanı Jong-sun Park yaptığı açıklamada. “Mevcut ekran paradigmasını değiştirebilen yeni nesil bir ekrana dönüşecek.”

LG Ekran şeffaf OLED ekranını düş ediyor ev dıştan, ayrıca metro penceresi ayrıca de toplu nakliye ortamında sergileme olarak. Image: LG Display

Bu, CES’te ilk olarak sahneye çıkan birincil saydam ekran yok; Samsung’un saydam OLED ekranlarını daha önce görmüştük ve Panasonic 2016 yılında bir prototip saydam ekran sergiledi (sadece HD olmasına karşın). Dahası LG’nin ilk transparan OLED’i bile yok – şirket geçen ay ofis binaları ve ticari alanlar için şeffaf OLED kayar kapılar geliştirmeye başladığını duyurdu. LG hem 2017 yılında tabela ya da reklam için kullanılabileceğini düşündüğü 77 inç kavisli şeffaf bir OLED yarattı.

Oysa bu LG Display’in bu türdeki ilk ekranı, yalnızca fütüristik bir alışveriş merkezinde ya da başka bir ticari mekanda göreceğiniz bir şey değil, kesinlikle birinin evine gidecek bir TV olarak yapıldı.

Bu, bazıları gerçekte satın alabileceğiniz hakiki ürünler haline gelen uzun bir LG Display deneyde kullanılan prototip serisindeki o kadar fazla prototipten yalnızca biridir. Şirket, eski CES vitrinlerinde, katlanabilir OLED teknolojisinin çeşitli yinelemeleriyle dalgalar yaratırken, teknolojiyi kullanan TV’nin ticari bir versiyonu nihayet Güney Kore’de 87.000 $ ‘lık bir fiyatla geçen yılın Ekim ayında satışa çıktı.

Maalesef hemen LG’nin yeni saydam OLED TV’nin gelecekte bir noktada reel bir ürün olacağına ya da gerçekleşirse ne kadara mülk olacağına dair bir gösterge değil.

Comments
To Top