Haber

LG Display şimdiye kadarki en küçük OLED TV panelini duyurdu

LG Display şimdiye kadarki en küçük OLED TV panelini duyurdu

LG Display, bu sene TV üreticilerine gönderileceği OLED paneller hakkında bazı teferruatlar verdi. Dizide, LG Display’den bugüne kadarki en minik TV boyutlu OLED olan 42 inçlik bir panel ve Sony’nin birkaç gün önce tanıttığı Bravia serisinde yer alan yeni 83 inçlik bir panel boyutu bulunuyor.

< Bu, OLED TV'lerin bu yıl 42, 48, 55, 65, 77, 83 ve 88 inç boyutlarında satışa sunulacağı anlamına geliyor. LG Display, bununla birlikte yaklaşık yüzde 20 daha verimli olduğu ve böylece öncekinden daha yüksek parlaklığa sahip olduğu söylenen "yeni cins" 77 inçlik bir panel de piyasaya sürdüğünü söylüyor. Bu, bugüne değin OLED TV'lerin görece bir dezavantajı oldu.

LG Display bir bileşen üreticisidir ve alıcı ürünlerini piyasaya sürmez, böylece bu yıl 42 inçlik bir televizyonu kimin satışa çıkaracağı belirsiz. Daha büyük LG Electronics şirketi, 2021 OLED TV serisini az önce bütünüyle açıklamadı, fakat Yonhap’ta bulunan bir rapora tarafından, 2021 “G1” serisindeki yeni paneller için “OLED evo” markasını kullanacak.

LG Display, bu yılki sanal CES’te, ayağın üzerinden yükselen transparan OLED panelli bir “Akıllı Yatak” konseptinin yanı sıra düz ekran TV’den kayabilen 48 inçlik esnek bir panele sahip olduğunu duyurdu. kavisli bir oyun monitörüne.

Comments
To Top