Haber

LG, CES açılış konuşması sırasında yeni ürünleri duyurmak için sanal bir etkileyici kullandı

LG, CES açılış konuşması sırasında yeni ürünleri duyurmak için sanal bir etkileyici kullandı

Reah Keem tıpkı sizin ve benim gibi – müzik üzerine çalışmayı, yurtdışında tatil yapmayı seviyor ve şimdi hiçbir harika yeri ziyaret edemediği için kalbi kırık. Fakat en büyük ayrım, Reah Keem’in gerçek bir kişi olmamasıdır.

LG, Reah Keem’i, şirketin yeni LG CLOi UV-C robot serisini takdim etmek için canlı yayınlanan CES başlangıç konuşması sırasında ortaya çıkan sanal bir güzel olarak tanıttı. LG göre Aralık ayında duyurulan robot, oteller gibi trafiğin yoğun olduğu bölgeler için tasarlandı ve zararlı mikroplara maruz kalmayı azaltması gereken parlak UV-C ışığı etrafında dolaşıyor. Keem’in işi, CLOi UV-C’nin kendi hayatı için ne kadar kayda değer olduğundan, reel dünyada – teknik olarak var olmadığı bir dünyada – tekrar yolculuk etmeye başlangıç şansı hakkında hitabe şansını kullanmaktı.

Nefes almak için oksijene ihtiyacı olmayabilir, ama Keem kuşkusuz gerçek dünyaya damgasını vuruyor (görünen o ki Seul’de yaşamak da dahil). Instagram’da yaklaşık 6.000 takipçisi ve tam olarak bir şarkının bulunduğu bir SoundCloud sayfası var. Değeri ne olursa olsun, oldukça iyi.

Sanal etkileyiciler yeni yok, ama sanal bir yaratıcının epeyce sanallaştırılmış ve sosyal açıdan uzaktan bir CES’de görünmesi, bu olayın ne kadar olağandışı olduğunu sahiden fazla etkiledi. Salgın sona erene ve güvenli seyahat baştan gerçekleşene kadar, ürkütücü derecede doğru bir sanal etkileyicinin “stüdyomda rahatlayacağım” gibi bazı hastalıklı ritimler üstünde çalıştığını izlemek olağandışı bir şey değil.

aynı zamanda, etkileyiciye aslında umursamadığı bir şeyi tanıtması için ödeme yapmak, etkileyicinin ekosistemi için iyice doğru görünmektedir. LG’nin Reah Keem’i gerçekte yaratıp yaratmadığı veya hizmetleri için ona ödeme yapıp yapmadığı muhakkak değil; bir basın bülteni sadece LG’nin Keem’i “tanıttığını” söylüyor.

Keem’in bu LG canlı yayınının dışında bir geleceği olacak mı? Miquela Sousa (daha çok Lil Miquela olarak bilinir) veya Shudu da dahil elde etmek üzere öteki büyük sanal etkileyicilerle rekabet edecek mi? acilen, havalı konut stüdyosunda hastalıklı vuruşları üzerinde çalışıyor, ancak sanal güzel sahnesi ısınıyor.

Comments
To Top