Haber

LG, Çektikçe Uzayan Ekranlı Telefonu İçin Marka Başvurusunda Bulundu

LG, Çektikçe Uzayan Ekranlı Telefonu İçin Marka Başvurusunda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, LG’nin sarılabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığından bahsetmiştik. Alıştığımız telefon tasarımlarından oldukça bambaşka olan cihaz, iki çerçeveli bir yapıya sahipti ve bu çerçeveleri yanlara doğru çektikçe cihazın içinde sarılı halde olan ekran açılıyor ve cihaz uzuyordu. Yaşanan son gelişme, bu telefonun isminin kesin olmuş olabileceğini düşündürüyor.

Edinilen bilgilere göre LG, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) yeni bir marka başvurusu yaptı. “LG Rollable” olarak isimlendirilen bu marka, olasılıkla LG’nin yakında olacak olan telefonunu temsilcilik ediyor.

LG’nin söz konusu marka başvurusunu ortaya koyan belge

LG

Marka başvurusu içerisinde bulunan bir takım bilgiler, epeyce muhabere. Örneğin LG, bu marka talebinde akıllı kalem desteğine sahip telefon veya telefonlardan bahsediyor. belli ki LG, beklentileri tümüyle aşacak yeni bir telefon üstünde çalışıyor. Ama şu başlıca dek edindiğimiz bilgiler, bu telefonun yalnızca uzayabilen ekrana sahip olduğunu ortaya koyuyor.

LG, kısa bir zaman önce “Explore” isimli bir proje başlattı. Bu proje ile mobil ürünleri “yeniden keşfedeceğini” ifade eden şirket, proje kapsamında ilk olarak Wing isimli bir zeki telefon duyurdu. Bu telefon, T harfi biçiminde açılabilen bir yapıya sahipti. “Rollable” olarak isimlendirilen yeni marka başvurusu da bu projede zarfında karşımıza çıkacak ikinci telefon olacak. İddialara tarafından şirket, yeni telefonunu mart ayında duyuracak.

Comments
To Top