Haber

Lewis Hamilton, İstanbul’da Şampiyonluğunu İlan Etti

Lewis Hamilton, İstanbul'da Şampiyonluğunu İlan Etti

Formula 1’de İstanbul Grand Prix’si tamamlandı. Koronavirüs pandemisi sebebiyle sezona daha sonra dahil edilen pistlerden olan İstanbul GP, izleyenlere seyir zevki yüksek anlar yaşattı.

Şampiyonada pilotlar kategorisinde çok büyük farkla lider olan Hamilton, şampiyonluk nedeniyle geldiği İstanbul’da istediğini aldı. Bottas’ın kendisinden 7 puan artı alamaması durumunda kazanan olacak olan pilot, güle oynaya istediği puanları topladı.

Tepe bir defa daha Lewis Hamilton’ın

Hamilton

Yarışta birinci sırayı Mercedes takımından Hamilton kazandı. Yarışa ilk cepten başlayan Racing Point pilotu Lance Stroll, uzun zaman yarışı zirvede götürdüyse de pistin kurumaya başlaması ile birlikte gerilere düştü. 

Daha önce 6 şampiyonluğu bulunan Lewis Hamilton, tek pit stop ile yarıştığı mücadeleyi zirvede tamamlayarak 7. şampiyonluğunu aldı. Bu sene istediğini bulamayan takımlardan Ferrari de birincil 10’un açık havada başladığı yarışta Vettel ve LeClerc ile 3. ve 4. sırayı almayı başardı.

Mercedes’in diğer pilotu olan Bottas ise daima spin atarak ve ekip arkadaşından da 1 turdan pozitif ayrım yiyerek ilk 10’un dışarıya kaldı ve yarışı puansız bitirdi. Markalar şampiyonluğunda 2. sırada yer alan Inkar Bull pilotları ise 6. ve 7. sırayı paylaştı.

3. sıra yarışı kızışıyor

hamilton

Formula 1′de bundan böyle şampiyonların belirli olmasıyla birlikte orta sıralardaki mücadeleler öne çıkmaya başladı. Takımların birbirine oldukça yakın olduğu 3.-6. arası pozisyonlar için olan mücadelede ise İtalyan ekibi Ferrari, İstanbul’da topladığı puanlarla kayda değer bir fayda elde etmiş oldu.

Uzun yıllar sonra İstanbul’a gelen Formula 1, dünyanın dört bir yanına milyonlarca izleyiciye neşelendirici anlar yaşattı. Bakalım Formula 1 önümüzdeki sene ülkemize geri dönüş yapacak mı? Yoksa bir sonraki yarış için yeniden yıllarca beklememiz gerekecek mi?

Comments
To Top