Haber

Lewis Hamilton, İstanbul GP’deki Tarihi Şampiyonluğunun Ardından Açıklama Yaptı

Lewis Hamilton, İstanbul GP'deki Tarihi Şampiyonluğunun Ardından Açıklama Yaptı

Formula 1’de sezonun 14. yarışı İstanbul Park pistinde gerçekleştirildi. Son yıllardaki en neşe saçan yarışlardan birine ev sahipliği yapan pistte kürsünün en üstteki basamağına, bu sene alıştığımız şekilde Lewis Hamilton çıktı. 

Yarışta elde ettiği derece ile 7. kere kazanan olmayı başaran Britanyalı pilot, bu nedenle Michael Schumacher’e ait olan rekoru da egale etti. Tarihi yarışın gerisinde Hamilton, Twitter’da bir yorumlama yaptı.

Hamilton’dan yorumlama

hamilton

“Bugüne kadar ve hatta bitiş çizgisini geçtikten sonradan bile, düşüncelerimi benim için neyin en manâlı olduğuna odakladım. Bu sene fazla tahmin edilemez oldu. Pandemi ve sezonun belirgin şekilde birkaç ay ertelenmesiyle hayatımın en manâsız kaldığım dönemini yaşadım. Bu da bana nihai amacımı göz önünde bulundurmak için fırsat verdi. Yedi Dünya Şampiyonluğu benim için dünyalara bedel. Ne değin büyük olduğunu tasvir bile edemem, ama kazanmamız gereken bir başka yarış daha var. 

Bu yıl yalnızca pistte kazanma arzumla değil, sporumuzu ve dünyamızı daha değişik ve kapsayıcı ışık halkası getirme arzumla da yarıştım. Size, başkalaşım için savaşmaktan vazgeçmeyeceğim sözünü veriyorum. Önümüzde çok yol var ancak sporumuz ve içinde yaşadığımız büyük dünya içinde eşitlik için bastırmaya devam edeceğim.

Michael Schumacher’in rekorunu egale etmek, sonsuza değin orada olmayacaklarını bildiğim sahne ışıklarını üstüme çeviriyor. O yüzden hazır siz buradayken, dikkatinizi vermişken herkesten daha eşit bir dünya için kendi payına düşeni yapmasını istiyorum. Birbirimize daha kabullenici ve nazik olalım. O Kadar yapalım oysa fırsat, geçmişinize veya ten renginize emrindeki bir şey olmasın. 

Hiçbir şey imkansız değildir. Bu yıl benim motivasyon kaynağım gelecek nesile hayallerinizden vazgeçmemek için bir örnek meydana getirmek oldu. O Kadar çokları bana hayallerimin imkansız olduğunu söyledi ama buradayım. Sizin de yapabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Katiyen vazgeçmeyin, savaşmaya devam edin ve fırsatları değerlendirmeye devam edin. #S7ILLRISING”

Comments
To Top