Haber

Lenovo’nun ThinkPad X12 Detachable, iyi, çıkarılabilir 12 inç ekrana sahiptir.

Lenovo’nun ThinkPad X12 Detachable, iyi, çıkarılabilir 12 inç ekrana sahiptir.

Lenovo, öbür şekillerde yeni bir ThinkPad’i sunuyor. ThinkPad X12 Detachable, açıp tablet olarak kullanabileceğiniz bir ekrana sahip 12,3 inç bir iş dizüstü bilgisayarıdır. Bu, Lenovo’nun bu hafta piyasaya sürdüğü ve gücünü Intel’in en yeni 11. Nesil vPro işlemcilerinden alan birkaç yeni ThinkPad’den biri.

Şuna bir göz attığınızda, bunun Microsoft’un Surface’ına benzer bir hafıza olduğunu göreceksiniz. Pro hattı. Ekran, fiilen bir folio klavyeye takıp çıkarabileceğiniz 12,3 inç bir Windows tabletidir. Gerisinde kendi başına ayakta durduğu bir destek ayağı vardır ve Lenovo’nun Precision Pen ve Digital Pen ile uyumludur.

Biçim faktörü, işletme kullanıcılarına ekstra fazla yönlülük sağlamak içindir. Örneğin, bir toplantı veya sınıftaysanız ve sunu notlarını bilgisayarınızdan okumanız gerekiyorsa, klavyeyi yanınızda taşımak zorunda kalmadan ekranı açabilirsiniz.

gerçi klavye takılıyken bile taşınabilirlik hala bir satmak noktasıdır. Tablet, 9 mm’den daha ince ve klavye takılıyken yaklaşık 2,5 pound ağırlığındadır. Hem hareket halindeyken alıştırma için LTE Cat9’u da destekliyor ve Lenovo, yolculuk esnasında düşmelere ve sarsıntılara dayanacak değin dayanıklı olduğunu onaylamak için EKSEN-SPEC 810G testinden geçtiğini söylüyor.

ThinkPad X12 Detatchable tablet kipinde, üzerine kalemle yazılıyor. Lenovo

Ancak tablet yarı form faktörüne karşın ThinkPad X12, içinde dizüstü bilgisayar çipleri olduğu için hala bir dizüstü bilgisayar. Intel’in 11. Cins Core vPro işlemcileri (Core i7’ye değin) ve Iris Xe entegre grafikleri kadar desteklenmektedir. Intel’in vPro platformu, işletme kullanıcıları için bir dizi emniyet özelliği sunar. Öteki özellikler açısından, 16 GB’a dek LPDDR4x bellek ve 1 TB NVMe SSD depolama alanı elde edebilirsiniz.

Temas noktaları açısından çok heyecanlanmayın: koskocaman bir Thunderbolt 4, bir USB 3.2 Type-C, bir NanoSIM ve bir ses jakı var. Bu bağlantı noktalarından birinin ara sıra sorumluluk cihazını tutacağını unutmayın, bu nedenle X12’yi satın alıyorsanız ve başka şeyler takmanız gerekecekse, muhtemelen bir cins yuva isteyeceksiniz (Kensington’un yeni SD5700T Thunderbolt 4 istasyonu gibi).

Dizüstü bilgisayar modunda Detatchable ThinkPad X12, destek ayağı açılmadan arkadan görülüyor. Lenovo

Epeyce heyecanlandığım bir nitelik en yükseklik oranı. X12, Surface Pro 7 ve Surface Book 3 ile aynı boyutlara sahip 3: 2 ekrana sahip. Panodaki üreticilerin sıkışık 16: 9 en yükseklik oranını terk ettiğini bakmak güzeldi ve 3: 2 benim en sevdiğim ekran türü. göstermek. Çoklu görevler için size bir sürü ekstra alan sağlar.

Kısa vakit önce, klavye ile birlikte gelen tablet gibi tasarlanmış başka bir aygıt olan Lenovo’nun ThinkPad X1 Fold’u inceledim. Bu fazla havalı bir cihaz, fakat 2.499 $ ‘dan herhangi bir insanın gerçekte satın almasını öğüt etmek benim için çok fiyatı yüksek. X12 Ayrılabilir, X1 Fold’un daha pragmatik bir uygulaması olarak adlandıracağım şeydir. böylece süslü yok (birincisi, ekran ikiye katlanmıyor), oysa 1.149 $ ‘lık bir açılış ​​fiyatı ile manâlı ölçüde daha ucuz ve birlikte gelen minicik sıkışık klavye yerine bütün boyutlu bir klavye ile geliyor gibi görünüyor Kat. Dönüştürülebilir bir ThinkPad arayan çoğu kullanıcı için X12 Detachable daha mantıklı bir seçim olabilir (ama devlete ait bir tavsiyede bulunmadan önce nasıl performans gösterdiğini görmem gerekecek).

ThinkPad X12 Detachable’ın olması bekleniyor. Ocak 2021’de 1,149 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Comments
To Top