Haber

Lenovo’nun ThinkBook Plus Gen 2 kapağında daha da büyük ve daha iyi bir E Ink ekranı var

Lenovo’nun ThinkBook Plus Gen 2 kapağında daha da büyük ve daha iyi bir E Ink ekranı var

Lenovo, ThinkBook Plus Gen 2’yi duyurarak, CES 2021’de “Kindle kapağına yapıştırılmış dizüstü bilgisayarı” estetik ayla getirmeye devam ediyor. Orijinal ThinkBook Plus’tan daha büyük ve daha iyi bir 12- Daha hızlı yenileme hızına, daha yüksek çözünürlüğe ve dizüstü bilgisayarı açmadan uygulamaları başlatmayı kolaylaştıran iyileştirilmiş yazılıma sahip kapakta inç E Ink paneli.

ThinkBook Plus, geçen yılki CES’te muhabere kullanıcıların anekdot almasına, e-kitap okumasına ve yıllık bilgileri gibi şeyleri görüntülemesine ihtimal tanıyan kapakta oturmuş bir E Ink ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar olarak.

Yeni model, çoklu dokunmayı destekleyen ve açılır kalemle çalışan 12 inç, 2560 x 1600 E Mürekkep paneliyle bunu geliştirerek daha şen bir E Ink deneyimi yaratıyor . İç kısımdaki belli başlı ekran, alışılagelmiş bir IPS ekranı için E Ink’i değiştirir, ama bununla beraber 400 nit parlaklık ve Dolby Vision desteği sunarken 2560 x 1600 çözünürlüğe sahiptir.

Teknik özelliklerin geri kalanı da Intel’in 11. Nesil işlemcileri, 16 GB LPDDR4x belleği ve 1 TB’a dek PCIe Gen 4 depolamasıyla yetkin bir dizüstü bilgisayarı gösteriyor. genelde daha şık bir görünümle tasarım da geliştirildi. Bu iyileştirmeler hem daha yüksek bir fiyatla sonuçlandı: 2021’in 1. çeyreğinde 1.549 ABD dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

ThinkBook 14p. Fotoğraf: Lenovo

Yeni E Ink donanımlı ThinkBook’un yanı sıra Lenovo, serideki üç yeni ürünü daha duyurdu. 1.199 $ ‘dan başlayan ve “en ince 13 inç Intel Evo iş dizüstü bilgisayarlarından” biri olduğunu iddia eden ThinkBook 13x var. Etkili bir ThinkBook Plus Gen 2, eksi E Ink ekranı.

Son olarak, AMD destekli bir çift seçenek var. Birincisi, 849 $ ‘dan başlayan ThinkBook 14p Gen 2, AMD’nin yeni cins Ryzen işlemcilerini (muhtemelen CES 2021’de duyurması beklenen dizüstü bilgisayarlar için söylentilere tarafından Ryzen 5000 yongaları) sunan ve 32 GB’a değin RAM ve 1 TB’a değin PCIe Gen 4 depolama. Hem iki çekici ekran seçeneği vardır: 2,2K 14 inç IPS paneli ve 2,8K 14 inç OLED.

ThinkBook 16p. Image: Lenovo

Hem, AMD’nin yeni tür yongalarını ve daha büyük bir ekranı (burada OLED seçeneği olmasa da) sunacak olan 14p’nin 16 inç versiyonu ThinkBook 16p de var. bununla beraber, ekstra güce gereksinim duyanlar için yaklaşan yeni tür Nvidia GeForce RTX ayrık GPU ekleme seçeneği sunacak. 16p 1.299 $ ‘dan başlayacak ve diğer üç dizüstü bilgisayar gibi 2021 1. çeyrekte satışa sunulacak.

Comments
To Top