Haber

Lenovo, Redmi ile Rekabet Edecek Yeni Telefonları İçin Poster Paylaştı

Lenovo, Redmi ile Rekabet Edecek Yeni Telefonları İçin Poster Paylaştı

Zeki telefon üreticileri, 5G bağlantı desteği yer alan çoğu yeni telefon çıkarmaya başladı. Özellikle Redmi, Realme, Motorola gibi birçok şirket, satın alınabilir fiyat segmentine ait cihazlar çıkarmaya başladı.

Bu şirketlerin arasına yenileri katılmaya devam ediyor ve Çin merkezli Lenovo da bu şirketlerden bir adam başına olacak gibi duruyor. Lenovo tarafından Weibo üstünde yeni bir poster paylaşıldı. Bu posterin, Lenovo’nun 5G bağlantı destekli telefonlarını yakın zamanda çıkaracağı şeklinde yorumlandı.

Lenovo’dan yeni telefonlar geliyor

lenovo weibo telefon poster

Lenovo’nun devlete ait Weibo sayfasından paylaşılan ve yukarıdan da görebileceğiniz posterde 3 adet telefon yer alıyor. Üçü de neredeyse çerçevesiz tasarıma sahip olan telefonların daha alçak tarafında ise 6 Coming yazısının yer aldığı görülüyor. Yalnızca bu postere bakarak telefonlarla ilgili bir şey söylemek öyle muhtemel olmasa da Lenovo’nun birkaç premium özelliğe sahip olan orta segment Lenovo Lemon serisinin bir parçası olacağı tahmin ediliyor.

2014 yılında Motorola Mobility’yi bünyesine katan Lenovo’nun Mobil İşler Bölümü Genel Müdürü Chen Jin, hem Motorola’nın ayrıca de Lenovo’nun ürünlerini bambaşka konumlandırdığını dile getirdi. Motorola, Moto G serisiyle yeni orta segment cihazlar çıkarmaya hazırlanırken Lenovo da bu rekabete kendi 5G modelleriyle dâhil olacak gibi duruyor.

Lenovo, kendine muhalif olarak ise direkt olarak Xiaomi’nin fiyat / performans segmenti telefonlarını çıkardığı Redmi markasını niyet almış görünüyor. Redmi, Note 9 5G serisinin posterini yayınlamıştı. Gerisinde Lenovo da benzer bir hücum yaparak 5G destekli telefonları için bir duvar ilanı yayınladı.

Bu iki şirket, dünyanın en büyük pazarlarından olan Hindistan’da kıyasıya bir rekabet içerisinde. Lenovo, birkaç yıl önce Hindistan pazarının hâkimi olsa da Realme ve Redmi gibi şirketler, bu popülerliği kırdı. Şimdiyse Lenovo’nun rakiplerine yetişmesi için epeyce sıkı çalışması gerekiyor.

Comments
To Top