Haber

Lenovo, LaVie Mini konseptiyle bir PC Nintendo Switch yapma hayalini takip ediyor

Lenovo, LaVie Mini konseptiyle bir PC Nintendo Switch yapma hayalini takip ediyor

CES’te her sene aya ve PC oyun dünyasında köprü görevi görebilen cihazlar görüyoruz. Bu sene, LaVie Ufak ile bu hayalin peşinden koşanlar hala Lenovo ve NEC. Cihaz, konsept dizüstü taşınabilir oyun konsolu hibritidir ve dokunmatik ekran, denetleyen ve yuva aksesuarları içerir.

Adı bilmeyenler için LaVie, Lenovo ve NEC arasında bir iki taraflı girişimdir. ürünlerinin birçok ABD’ye gelmiyor, geçmişte CES’te ultra hafif dizüstü bilgisayarlara odaklanan bazı hitleri oldu.

Kendi başına LaVie Mini oldukça kuvvetli ve kompakt bir bilgisayar gibi görünüyor. Aygıt hakiki olsaydı, 1920 x 1200 çözünürlüğe sahip 8 inç dokunmatik ekrana ve Xe grafikli 11. Cins Intel İşlemciye sahip olacaktı. Natürel ama, bir izleme paneli için gerçekte yer yok, ama konsept tasarımı, bir Blackberry’ye optik dokunma sensörü için yer açıyor.

Yerleştirildiğinde, bilgisayar bir TV’ye 4K 60Hz çıkış yapabilir, ancak olasılıkla bu çözünürlükte oyunları çalıştırma gücüne sahip olmayacaktı. Image: Lenovo

Şimdilik, bu deneyim (en azından bu cihazın bir PC olmasını isteyen kişiler için), olasılıkla gerçekte satın alabilecekleri ürünlerin haricen kalacaktır. Oysa LaVie Mini, rüyanın hala hayatta olduğunu ve er ya da geç gerçekleşebileceğini gösteriyor. Şimdilik, LaVie’nin Mini hakkında daha pozitif teferruat yayınlayıp yayınlamadığını bakmak için önümüzdeki haftanın CES’ine kadar beklememiz gerekecek.

Comments
To Top