Haber

Legendary Entertainment, Godzilla vs. Kong’un HBO Max’te Yayınlanması İçin 250 Milyon Dolar İstiyor

Legendary Entertainment, Godzilla vs. Kong'un HBO Max'te Yayınlanması İçin 250 Milyon Dolar İstiyor

Warner Bros. ve Legendary Entertainment şirketlerinin yapımcılığını üstlendiği Godzilla vs. Kong, yaşanan birkaç ertelemenin ardındaki eğer her şey yolunda giderse 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girecek. Ertelenmeleriyle gündeme gelen film bu kere de yapımcı şirketler arasındaki karmaşayla konuşulmaya başladı.

Geçtiğimiz ay Netflix’in Godzilla vs. Kong’u bünyesine eklemek için 200 milyon dolardan daha fazla bir teklif sunduğu haberleri gelmişti. Bu teklifin WarnerMedia kadar reddedildiği söylenmişti. Bunun ardındaki günler sonradan Warner Bros.; Dune, The Suicide Squad ve Godzilla vs. Kong’un da arasında bulunduğu 17 filmi HBO Max’e vereceğini açıklamıştı.

Godzilla vs. Kong, iki stüdyoyu birbirine düşürdü:

godzilla vs. kong

Bütün bu gelişmelerin arkasından geçen bir ayın sonundaysa yeni bir haber daha geldi. Yeni habere tarafından Legendary Entertainment, WarnerMedia’nın Godzilla vs. Kong’u HBO Max’e göndermesi için minimum 250 milyon dolar istiyor. Yayınlanan yeni haber, Godzilla vs. Kong ve yayın platformları arasındaki durumu da karmaşıklaştırdı.

Warner Bros.’un 17 filmi HBO Max’e vereceğini açıklamasının arkasında Legendary Entertainment’ın Warner Bros.’un tek yanlı kararı sebebiyle yasal işlem yapmayı düşündüğü aktarılmıştı. Keza Legendary’nin Godzilla vs. Kong’un keza dijital platformlarda keza de sinemalarda yayınlanacağından haberinin olmadığı da bahis edilmişti.

Koşul derhal karmaşıklığını korusa da Godzilla vs. Kong, Warner Bros.’un Legendary ile anlaşma yapması durumunda 21 Mayıs günü vizyona girebilir. Warner Bros.’un Wonder Women 1984’ün başrolü Gal Gadot’a ve yönetmeni Patty Jenkins’e filmi HBO Max’te yayınlamak için milyonlar verdiği düşünülürse Godzilla vs. Kong’u HBO Max’te yayınlanmaya daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Comments
To Top