Haber

Lamborghini ve Bugatti’nin Patronu: İçten Yanmalı Motorlar Olabildiğince Uzun Süre Yaşamalı

Lamborghini ve Bugatti'nin Patronu: İçten Yanmalı Motorlar Olabildiğince Uzun Süre Yaşamalı

Volkswagen Grubu, daha önce egzos emisyonları ile ilgili olarak yaşadığı sıkıntıların da etkisiyle elektrikli otomobillere kayda değer bir yatırım yapmıştı. yine de firmanın kayda değer isimlerinin daima beraber elektrikli otomobiller için çalışmaya başladığını bildirmek muhtemel değil.

Alman firmanın çatısı altında farklı segmentlerden üreticiler de bulunuyor. Bu üreticiler aralarında Lamborghini ve Bugatti gibi markalar da yer alıyor. genellikle baktığımızda bu araçlar benzini neredeyse içmeleriyle biliniyor.

İçten yanmalı motorlar gittiği yere dek

chiron

Lamborghini ve Bugatti’nin başındaki ad olan Stephan Winkelmann, Top Gear dergisine manâlı ve garip açıklamalarda bulundu. Otomobillerin geleceğinden bahseden Winkelmann, içten yanmalı motorların olası olduğunca kullanılmasından yana olduğunu söyledi. Yöneticiye tarafından firmaların eksik sayıda imal yapması, çevresel etkilerinin de az olmasını sağlıyor.

Bu kadarla da kalmayan Winkelmann’a kadar bu araçların eksik kullanılması da bir diğer manâlı etmen. Lüks firmaların yöneticisi Bugatti Chiron’dan örnek vererek, bir otomobilin yılda sıradan 1600 kilometre yaptığını da belirtti. 

Molsheim ve Sant’Agata Bolognese markalarının başkanı, tahminlenebilir bir gelecekte elektrikli bir süper otomobil ya a hiper otomobil beklemiyor. Bu görüşünün arkasında ise elektrikli araçların çok miktar süresi ve performans anlamında henüz yeterince gelişmemiş olması bulunuyor. Keza maliyet ve yasal düzenlemeleri de bir başka engel olarak görüyor.

Lamborghini elektrikli alanına adım atmıştı

Sian FKP 37

Bugatti demin elektrikli araba alanına adım atmamış olsa da Lamborghini, Sian FKP 37 ile birincil adımı şimdiden atmıştı. Aventador temelli olarak süper araba hibrit bir motora sahipti. Zaten firmanın amacı da Aventador’un yerine en ince ayrıntısına kadar doğal havalandırmalı, hibrit destekli bir V12 otomobil . 

Bugatti ve Lamborghini daha öbür modeller üzerinde çalışmaya başlamıştı ancak her iki marka da yaşanan pandemi nedeniyle ellerindeki modellere odaklanmak durumunda kaldı. yine de gelecekte her iki markanın da daha farklı otomobilleri gelecek.

Comments
To Top