Haber

Kurucusu Açıkladı: Netflix, Türkiye’de Ofis Açma Kararı Aldı

Kurucusu Açıkladı: Netflix, Türkiye'de Ofis Açma Kararı Aldı

Dünyanın en büyük çevrimiçi yayın servisi olan Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı verdi. Netflix Türkiye ekibine konut sahipliği oluşturacağı düşünülen büro, 2021 yılının ikinci yarısında resmi olarak açılacak. Konuyla ilgili resmi açıklamalar kişisel olarak Netflix‘in Kurucusu ve benzeyen CEO’su Reed Hastings’ten gelirken; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da kararla ilgili yorumlarda bulundu.

Türkiye’nin, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendileri için paha biçilmez bir ülke olduğunu ifade eden Reed Hastings, “Böylece harikulade bir büyük kasaba olan İstanbul’da büro açacak almak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye karşın bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanına sevinçle izlenecek daha artı Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.” biçiminde konuştu.

“Ülkemizin eşsiz hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz”

netflix türkiye

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise Türkiye’nin güzel hikayelerini anlatma heyecanlarının, yeni yatırımlar için kendilerine zor verdiğini söyledi ve “Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da bereketli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin benzersiz hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Bilhassa son on beş yılda büyük gelişim yaşamış sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.” diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Netflix’in Türkiye’de büro açma kararı ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde büro açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı maddesi sağlayacağını düşünmekteyim.”

Comments
To Top