Haber

Kriz Sonlandı: TFF ile beIN SPORTS Nihayet Anlaşmaya Vardı

Kriz Sonlandı: TFF ile beIN SPORTS Nihayet Anlaşmaya Vardı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduran beIN SPORTS arasındaki kriz açılmış gibi görünüyor. İki kurumun nihayet anlaşmaya vardığı, bana kalırsa Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu kadar duyuruldu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “TFF Başkanı Nihat Özdemir ve beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly ile Bakanlığımızda bir araya geldik. TFF ile beIN SPORTS arasında anlaşma sağlandığı bilgisini paylaşmak isterim. Her iki tarafa da teşekkür eder, Türk futboluna bahtı açık olmasını dilerim.” ifadelerini kullanan Bakan Kasapoğlu, anlaşmaya varıldığını resmi olarak açıklamış oldu.

TFF-beIN SPORTS krizinde neler olmuştu?

beinsport tff

beIN Media Group, geçtiğimiz yılın arkasında bu yıl da yayınlama ücretlerinde indirim talep etmiş, Türkiye Futbol Federasyonu ise bu talebi muhakkak bir dille reddetmişti. devamlı anlaşmazlık sürecinde ise TFF, beIN SPORTS’a ihtarname göndermişti.

Konuyla ilgili olarak ekim ayındaki Kulüpler Birliği toplantısı sonrası bir açıklamada yer alan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Yüzde 25 avansa mahsuben 500 milyon TL verildi. beIN Sports’un TFF ile yaptığı sözleşmeye harfiyen uymasını istiyoruz. Bununla ilgili noterden gerekli ihtarnameyi gönderdik.” ifadelerini kullanmıştı.

Comments
To Top