Haber

Korkulan Oldu: Apple’la Dalga Geçen Xiaomi, Mi 11’in Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacağını Açıkladı

Korkulan Oldu: Apple'la Dalga Geçen Xiaomi, Mi 11'in Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacağını Açıkladı

Geçtiğimiz gün Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında yeni bir gelişme yaşanmıştı. Xiaomi Mi 11’e ait olduğu öne sürülen bir kutu, iPhone 12 kutusuyla birlikte gösterilmişti. İşte bu karşılaştırma Xiaomi’nin Mi 11’de Apple’ı takip edeceğine dair ipucu barındırıyordu.

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 12’nin kutu içeriğinden yük aletini çıkarmıştı. Bu sayede iPhone 12 kutuları da fazla daha ince bir yapıya kavuşmuştu. İşte o aynı incelik Xiaomi Mi 11’in kutusunda da görülünce Xiaomi’nin de kutudan şarj aleti çıkaracağı söylenmeye başlamıştı. Korkulan oldu ve Xiaomi, Mi 11’i kutuda sıkıntı aleti olmadan satacağını açıkladı.

Xiaomi’den korkulan yorumlama geldi:

xiaomi

Xiaomi, bugün Çin’in sosyal medyası Weibo üstünde yaptığı paylaşımda Mi 11 serisinin sıkıntı aletiyle satılmayacağını açıkladı. Şirket, kutudan yük aletini çıkarmasının nedeni olarak Apple’a aynı bir yorumlama yaptı. Buna göre Mi 11’in kutusundaki yük aleti “teknoloji ve çevreyi korumaya karşın çağrıya katılmak üzere” kaldırıldı.

xiaomi mi 11

İşin ilginç yanı Xiaomi, iPhone 12 tanıtıldığı vakit Apple’ın kutudan şarj aletini çıkarmasına tepki bildiren Samsung’a katılmıştı. Şirket, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Mi 10T Pro’nun kutusunda çok miktar aletinin hâlâ var olduğunu söylemiş ve ‘endişelenmeyin’ demişti. Bu paylaşımın peşinde geçen haftalar daha sonra Xiaomi de Apple’ın peşine takıldı.

Xiaomi’nin de böyle bir hareket yapmış olması olasılıkla Xiaomi kullanıcılarını azıcık kızdıracaktır. öte yandan bu hareket, kutudan sorumluluk aleti çıkarmanın daha da yaygın ışık halkası geleceğinin bir göstergesi olarak da yorumlanabilir. Şirketler çok miktar cihazını çevre için kutudan çıkardıklarını açıklasa da bu bununla beraber şirketlerin maliyetini azaltıyor; üzerine yeni bir kazanç kapısı aralıyor.

Comments
To Top