Haber

Kensington’un SD5700T Thunderbolt 4 yuvası, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bağlantı noktalarına sahiptir

Kensington’un SD5700T Thunderbolt 4 yuvası, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bağlantı noktalarına sahiptir

Thunderbolt 4 burada ve ilk tam zinde Thunderbolt 4 yerleştirme istasyonu da burada. Kensington’un SD5700T’si 11 temas noktası, 90 W şiddet dağıtımı ve 40 Gb / sn’ye kadar aktarım hızları içerir. 30 Hz’de bir 8K çıkış ya da 60 Hz’de iki 4K çıkış sağlar.

Kusur yapmayın: Burası süslü bir iskele. Kensington’un sitesinde 289,99 ABD doları olarak listelenmiştir. Ancak, ansızın çok monitör ve çevre birimi ile ayrıntılı bir masa kurulumu kullanan türden biriyseniz ve harcayacak paranız varsa, bu iyi bir seçim olabilir.

En son Thunderbolt 4 dizüstü bilgisayar sürümlerine bakarsanız, muhtemelen bazılarının … seyrek temas noktası seçimlerine sahip olduğunu ayrım edeceksiniz. Bu, dizüstü bilgisayarlar inceldiğinden kuşkusuz eşittir. Örneğin Dell XPS 13, yalnızca iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasına, bir ses jakına ve bir microSD kart okuyucusuna sahiptir. (Ve bu temas noktalarından birinin ara sıra sıkıntı cihazı göre kullanılması gerekir.) XPS 13 modellerinden birini satın almaya karar verdiyseniz (bu iyi bir seçimdir – harikadırlar) ve harici bir monitör, fare ve klavye gibi çevre birimleri veya bir Ethernet bağlantısı için bir nesil yuvaya ihtiyacınız olacak.

Bu, SD5700T’ye ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez – Thunderbolt 4 temas noktaları, halihazırda ortalıkta bir tane varsa, daha ucuz bir Thunderbolt 3 yuvasını desteklemeye devam edecektir.

Temelde, eksiksiz bir ev-ofis kurulumunu tek bir portatif kutuda bir araya getiriyor.

Temas birimi, macOS Big Sur çalıştıran Thunderbolt 3 MacBook’larla da uyumludur. 2019 MacBook Pro’mda gayet iyi çalıştı.

Kensington SD5700T, arkadan, pencere pervazının üzerinde. Üç USB-A temas noktası, üç USB-C bağlantı noktası, bir kuvvet bağlantı noktası ve Ethernet.

Yukarıda bahsedilen Thunderbolt 3 özellikli MacBook Pro’nun yanı sıra, SD5700T’yi Thunderbolt 4 özellikli bir Acer Swift 5 ile kullanıyorum. çoğu kez dizüstü bilgisayarlarımın müsade verdiğinden daha fazla fare, kamera, sürücü, kulaklık ve öteki şeyleri takması gereken biriyim, bu nedenle alıştırma alanım çoğunlukla dongle’larla ve bağlantı istasyonlarıyla doymuş. SD5700T, geçmişte kullandığım bu boyuttaki temas istasyonlarından çok daha pozitif temas sağlıyor ve hayatımı fazla daha kolaylaştırdı.

Tek bir Thunderbolt kablosuyla (dahildir), Kensington 5D5700T sahipleri aşağıdakilere erişebilir:

Dört Thunderbolt 4 temas noktası (40 Gbps’ye dek aktarım hızları ve çift 4K video çıkışı ile) Dört USB -A bağlantı noktaları (önde bir 5V / 1.5A sorumluluk bağlantı noktası ve arkada üç Gen 2 @ 10Gbps bağlantı noktası) Bir Gigabit Ethernet temas noktası Bir ses combo jakı Bir UHS-II SD 4.0 kart okuyucusu 90W güç dağıtımı (sayısı ne olursa olsun yan cihazlar)

Doğrusu, uygulama örnekleri değişim gösteriyor, ama insanların büyük çoğunluğunun ihtiyaç duyacağı diğer bir şey düşünemiyorum.

SD5700T’nin kurulumu için herhangi bir uzmanlık gerektirmiyordu: Yuvayı duvara taktım, bütün olasılıklarımı ve uçlarımı taktım, açtım ve arkasından dizüstü bilgisayara bağladım. Ve işte buydu – sadece işe yaradı.

Bağladığım her şey gayet iyi çalıştı. Herhangi bir kusur veya performans sorunu yaşamadım. Görmek istediğim tek şey, yuvayı bir bütün olarak tek bir tıklama ile ayırmanın bir yolu. şimdi, SD5700T’den bir dizüstü bilgisayarı çıkarmadan önce her yan cihazı ayrı ayrı çıkarmanız gerekiyor, bu, bir sürü şey takılıysa bir acı olabilir. Bunu gerçekleştirebilecek üçüncü taraf uygulamaları var, fakat Corsair gibi bazı şirketler kendi iskeleleri için optimize edilmiş fırlatma araçları sağlar.

Son gözlem: Kötü görünen bir iskele değil. Aydınlık fakat göze batmayan güzel bir yüzeyi var – masanızda öne çıkacak ya da ofiste başınızı döndürecek hiçbir şey değil. 0,96 pound (0,435 kg) ve 7,68 x 2,95 x 1,18 inç (195 x 75 x 30 mm), egzersiz alanınızı hareket ettirmeniz gerektiğinde yanınızda taşıması da kolaydır. Sorunsuz bir şekilde bir çantaya ya da sırt çantasına koyabilirsiniz (180W tuğla biraz hantal olsa da).

Kensington SD5700T için şu anda ön sipariş verebilirsiniz ve Ocak ayının ikinci haftasında gönderilecektir.

Fotoğraflar Monica Chin / The Verge

.

Comments
To Top