Haber

Kaybolan Monolit’lerin Ardından Almanya’daki Bir ‘Nesne’ de Ortadan Kayboldu

Kaybolan Monolit’lerin Ardından Almanya’daki Bir ‘Nesne’ de Ortadan Kayboldu

Son bir hafta içinde iki öbür ülkeden epeyce acayip ve gizemli haberler geldi. Bu macera, Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde bulunan bir monolitle başladı ve ardından Romanya’da bulunan monolitle devam etti. Lakin ayrıca ABD’deki keza de Romanya’daki monolit aniden ortadan kayboldu.

Nasıl ortadan kaybolduğu bilinmez nesneler arasına bugün bir yenisi daha katıldı. Ancak bu nesne herhangi bir monolit değil, aksine şaka için hazırlanan bir nesneydi. Nesnenin şekliyse bir penise benziyordu. Almanya’daki nesne bugün aniden ortadan kayboldu.

Almanya’da kaybolan esrarengiz ‘yapı’:

almanya heykel

Penis şeklindeki tahtadan heykel, bundan birkaç yıl önce Almanya’da bir dağın yamacına meçhul kişi veya kişiler tarafından dikilmişti. Alman polisi, heykelin aniden kaybolmasını araştırmaya başladıklarını açıkladı. İki metre uzunluğa sahip olan heykel, Allgauer Zeitung gazetesinin haberine tarafından hafta sonu kesik, ardında da bir yığın talaş bırakmıştı.

Ortaya atılan söylentilere göre bu heykel, genç bir adama şaka amaçlı doğum günü hediyesi olarak verilmişti. Ama 200 kilogram ağırlığındaki bu ilginç hediye, genç adamın ailesinin takdirini kazanamamış ve dağlara atılmıştı. Heykel yürüyüşçülerin sık sık gidilen yer yerlerinden biri haline gelmiş, hatta Google Haritalar’da ‘kültürel anıt’ olarak bile işaretlenmişti.

O Kadar de takdir edilesi şekle sahip olmayan bu heykelin kimler göre ortadan kaldırıldığı şu anda Alman polisi kadar araştırılıyor. Şayet de bu hafta yaşanan öteki kaybolmaların nedeni doğrusu de dünya dışı varlıklardır ve bu varlıklar bu heykeli de kendi monolitleri sanmışlardır. veya birisi en sonunda bu heykelden bıkmış ve testereyle heykele girişmiştir.

Comments
To Top