Haber

Karizma Desen Var: 2022 Honda Civic Prototipi, Hayran Kalınası Tasarımıyla Tanıtıldı

Karizma Desen Var: 2022 Honda Civic Prototipi, Hayran Kalınası Tasarımıyla Tanıtıldı

Japon teknoloji devi Honda’nın en popüler araba serilerinden biri olan Civic, yalnızca 2 yıl daha sonra 50. yaş gününü kutlayacak ve Honda, 50. yılında otomobilseverlerle buluşacak 11. tür Honda Civic’in prototipini nihayet gün yüzüne çıkardı.

2022 Honda Civic, mevcut model ile kıyaslandığında görece daha az sportif ama daha ‘adaleli’ bir görünüme sahip. Mevcut Civic modeli ile aynı platform üstüne inşa edilecek olan yeni Civic’in şimdilik sadece prototipini görme imkanı yakalasak da Honda, prototipin büyük oranda çabuk üretime girecek modelin bir ön gösterimi olduğunu belirtiyor.

2022 Honda Civic, benzer boyutlarda daha düşük bir profil sunmayı amaçlıyor

2022 Honda Civic 1

Ön taraftan baktığımızda 2022 Honda Civic’in çok daha kendini belirten bir ızgara tasarımı ve LED gündüz farları ile dikkat çekici bir tasarım güncellemesi sunduğunu görüyoruz. Tasarım, 2020 Honda Civic ile karşılaştırıldığında daha sade görünse de Civic’in sportif ve ‘genç’ ruhu korunmuş durumda.

2022 Honda Civic 2

Yeni Civic, mevcut model ile benzer platforma sahip olmasının yanı sıra az daha benzer boyutlara ve düşük profile de sahip. Ancak Honda, tasarımı güncellerken aracı aynı boyutta olmasına rağmen daha düşük profilli ve daha geniş göstermeyi amaçladıklarını açıklama ediyor.

2022 Honda Civic 3

Aracın arkasına baktığımızda ise mevcut modele kıyasla daha klasik görünen oysa modernize edilmiş bir stop tasarımı görüyoruz. Çift egzoz çıkışı, yeni Civic’e sportif bir dış görünüş kazandırırken; hızlı üretim modelde de karşımıza çıkacak Solar Flare Pearl renk seçeneği ve 19 inç siyah jantlar, bu sportif tasarımı destekliyor.

2022 Honda Civic’te coupe modele veda ediyoruz

2022 Honda Civic 4

2022 Honda Civic’in dış tasarımı ile ilgili üzerinde durmamız gereken olur ya de en manâlı detaylar, aracın yalnızca sedan ve hatchback cisim seçeneği ile gelecek olmaz. Zira Honda, coupe modelin yeni Civic ile sona ereceğini belirtti. Oysa Si sedan ve Type R hatchback modelleri yeni nesilde de varlığını sürdürecek.

2022 Honda Civic 5

Honda, 2022 Civic’in iç mekan tasarımı için kolay bir konsept tasarım görseli paylaşmakla yetindi. Laf konusu görseli incelediğimizde yeni Civic’in iç mekanda iyice elektrikli Honda E ile aynı bir iç mekan tasarımına sahip olacağını görüyoruz. Honda, iç mekanı oluştururken odağın ergonomi ve görünürlüğe odaklanıldığını ifade ediyor.

2022 Honda Civic, daha sade bir iç mekan vadediyor

2022 Honda Civic 6

İç mekan tasarımı ile ilgili işaret en büyük şartların değişmesi, Kontrol panelinden yolcu tarafına içten uzanan yekpare balpeteği yarı dokuya sahip olan bölüm. HVAC havalandırma delikleri, bu bölümün içine gizli durumda. Keza data eğlence ekranı da denetleme panelinin içinden üzerine taşınmış durumda.

2022 Honda Civic 7

Data misafir etme ekranı demişken; mevcut modelde 7 inç büyüklüğünde olan ekran, 2022 Civic’te 9 inç olarak karşımıza çıkacak. Keza yeni Civic, adamakıllı dijital bir gösterge paneline sahip birincil Honda modeli olacak. Emniyet noktasında ise 2022 Civic, Honda Sensing etkin güvenlik ekipmanını standart olarak alacak. Honda emniyet ile ilgili fazla artı bilgi paylaşmasa da aracın ansızın pozitif etkin ve dingin güvenlik özelliğine sahip olacağını dile getirdi.

2022 Honda Civic 18

Her şeyden önce, bu haberde özelliklerini anlattığımız ve görsellerini paylaştığımız modelin bir prototip olduğunu unutmamak gerekiyor. Reel 2022 Honda Civic’in önümüzdeki yılın birincil çeyreğinde tanıtılması bekleniyor ancak aracın şu an için bilinmez olan tüm özellikler, bu tanıtım esnasında ortaya çıkacak. Tahminler, yeni Honda Civic’in mevcut model ile aynı fiyata veya küçük bir fiyat artışıyla satışa sunulacağı yönünde.

2022 Honda Civic prototipi için Motor1 göre yayınlanan önbakış videosu

Comments
To Top