Haber

Karantina Günlerinde Başkalarının Penceresinden Manzara İzleyebileceğiniz Site

Karantina Günlerinde Başkalarının Penceresinden Manzara İzleyebileceğiniz Site

Koronavirüs pandemisi nedeniyle karantina ve sokağa çıkma yasağı kavramları hayatımıza girdi. Bu dönemde çoğu kez evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Bu süreci daha eğlenceli ülkü getirmek için ise en büyük yardımcımız internet.

Pencerenizden gördüğünüz manzaradan sıkıldıysanız bir internet sitesi size alternatif manzaralar sunuyor. Siteye girdiğinizde tesadüfen olarak bir kişinin manzarasına eşlik etme şansı elde ediyorsunuz. 

Hop oradaydım hop buradayım

windowswap

Bu adreste bulunan window-swap, tamamen hayata başkasının penceresinden bakmayı muhtemel kılıyor. Bu pencere ara sıra Almanya’da, ara sıra Endonezya’da, ara sıra ise Türkiye’de oluyor. Hemen her ülkeden kullanıcı sitede bulunuyor.

Siteye girdikten sonradan yapılması gereken tek şey ise “Open a new windows somewhere in the world” (Dünyanın bir uygun yeni bir pencere aç) yazan düğmeye hücum etmek. Ardından penceresini dünyanın geri kalanıyla paylaşan birine konuk oluyoruz. 

Sitede isteyenler kendi manzaralarını da başkaları ile paylaşabiliyor. Böylece sokağa çıkamasak bile pencereden pencereye dünyayı gezmek muhtemel oluyor. Manzaramız ara sıra Japonya’da camda oynayan bir kedi, bazen Paris’te yağmurda Eyfel Kulesi oluyor.

Dünyadan pandemi manzaraları

window swap

Paylaşılan görüntüler sayesinde ayrı ülkeleri tanımak da muhtemel oluyor. Örneğin daha az gelişmiş olduğu düşünülebilecek şehirlerin epeyce gösterişli olduğu ortaya çıkabiliyor. Bu anlamda uygulamanın ufuk açıcı olduğunu anlatmak muhtemel. 

Video paylaşımlarında ortam sesleri de yer alıyor. Yani yağmuru ya da arkadaki planda çalan bir müziği de ziyaretçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Tabii bu sesleri kapatıp kendi istediğiniz sesleri de arkadaki planda açmanızın önünde bir engel bulunmuyor.

Pandemi döneminde ırk yalnızlıklarını ve tekdüzeliği dinmek için birbiri ardına enkaz internet siteleri geliştiriyor. Farklı alternatifler sınamak isterseniz bu yazımızda 7 bambaşka siteye dair bilgiler bulabilirsiniz. 

Comments
To Top