Haber

Kalitesiz Fotoğraflarınızın Çözünürlüğünü Ücretsiz Yükselten İnternet Sitesi

Kalitesiz Fotoğraflarınızın Çözünürlüğünü Ücretsiz Yükselten İnternet Sitesi

Alet öğrenimi ve suni zeka terimlerine artık alışsak iyi olur, çünkü Google ve Apple gibi öncü şirketler, bu alanlarda önemli yatırımlar yapmaya ve meyvelerini toplamaya başladılar. Artık görünüm işleme teknolojilerinde de hatırı sayılır sonuçlar vermeye başlayan alet öğrenimi temelli yazılımlar, son aylarda birkaç gelişmiş örnekle karşımıza çıktılar.

Fakat bu örneklerin adeta hepsi, teorik olarak bilgi alabildiğimiz ve deneyimleyemediğimiz yazılımlardı. Çünkü büyük çoğunluğu bilim insanları göre geliştiriliyor ve tüketicinin kullanımıca açılmıyorlardı. Nitekim artık elimizdeki düşük çözünürlüklü ve düşük kalite piksellere sahip görüntüleri işleyecek ve yüksek çözünürlüklü hale getirecek bir yazılım var.

Yukarıda göreceğiniz örnek resimde, buzlanmış pikseller uyarı çekiyor. Lakin sonraki resimlerde bu buzlanmaların yerini ince teferruat alıyor. Yazılım sitenin arayüzüne ast olarak epeyce basitleştirilmiş durumda. Yalnızca seçtiğiniz resmi sayfaya sürükleyip bırakmanız tatmin edici. Arkasında işlemi başlatıp birkaç dakika beklemeniz gerekiyor. 

neticede karşınıza meydana çıkan 2 farklı filtre versiyonunda resmin boyutları kat ve kat artıyor. (Bizzat denediğim resmin boyutu 48.8 Kb iken neticede elde ettiğim görüntünün boyutu 4.56 MB oldu.)

Boring, Magic filtrelerinden daha sonra Anti-jpg olarak adlandırılan bir filtre daha var fakat bu filtre sadece resmin formatını .JPG’den .PNG’ye çeviriyor. Sanırım yazılımcılar .JPG uzantısına karşısında alerji sahibi insanlar. Neyse 🙂

Let’s Enhance adı bahşedilen projeyi sınamak ve düşük çözünürlük resimlerinizi birer şahesere dönüştürmek için şuraya tıklamanız yeterli.

Comments
To Top