Haber

Kafa Topu 2’nin Yapımcısı Masomo’nun Yeni Oyunu ‘Basketbol Arena’, Türkiye’de Yayınlandı: İşte İlk Detaylar

Kafa Topu 2’nin Yapımcısı Masomo’nun Yeni Oyunu 'Basketbol Arena', Türkiye’de Yayınlandı: İşte İlk Detaylar

Şirketimiz İzmo bünyesinde geliştirilen Online Kafa Topu ile başlayan macera, 2017’de aynı ekibin Mosomo bünyesinde geliştirdiği Kafa Topu 2 ile devam etmişti. Kısa sürede gelen galibiyet, Türk mobil oyun sektörünün en manâlı anlaşmalarından birisi ile taçlandırılmış ve Masomo, global oyun devi Miniclip’in bünyesine dahil olmuştu. O günden bu yana Kafa Topu 2 ile 125 milyon kullanıcıya ulaşan Masomo, yeni oyunu Basketbol Arena’yı Türkiye ve tüm dünyadaki oyuncuların beğenisine sundu.

Basketbolun en heyecan verici dinamiklerini konsantre bir şekilde mobil cihazlara getiren Basketbol Arena, ana hatları ile Kafa Topu 2’ye benzese de doğrusu epeyce bambaşka bir oynanış sistemi sunuyor, çünkü bu oyunda karakterlerin kafaları yerine ellerini ve süratli karoser çalımlarını kullanarak, rakibimizin açıklarını arıyoruz. Keza cadde basketbolu ile başlayıp gözünüzü yükseklere dikebileceğiniz bir takımı yönetebiliyor, oyuncularınızı geliştirebiliyorsunuz.

Basketbol Arena’nın ilk oyuncuları aralarında yer alıp becerilerinizi ortaya düzenlemek için oyunu aşağıdan indirebilirsiniz:

Basketbol ArenaİNDİR Basketbol ArenaİNDİR

Basketbol Arena oyunculara neler sunuyor?

basketbol arena

Birebir online rekabet, Bol ödüllü akıcı kişisel kariyer modu, Sokaktan başlayıp yıldızların yer aldığı liglere yükselme imkanı, Basketbolun esas dinamiklerini yaşatan denetim sistemi, Basketbol efsanelerini yansıtan özel karakterler (Mamba, The King ve üstelik…) Müsabaka esnasında oyuncu değişimi, Rakibe aleyhinde kullanılacak süper güçler, Her bir karakteri ayrı olarak geliştirme ve özelleştirme sistemi, İstatistiklere kadar takım yönetme ve geliştirme imkanı,  Takımı büyütmek için takım koçu belirleme, Jurnal ve haftalık antre ödülleri, Standart, nadir, destansı ve efsanevi sandıklar Jurnal ve haftalık giriş ödülleri, Ödüllü etkinlikler Battle Pass sistemi

Yeni oyunda sadece becerilerinizi ortaya koyunca şahit olabileceğiniz, böylece çok heyecanlandırıcı nitelik var. Mesela yarışma esnasında rakibinizin topunu araklamak veya savunmasını geçirmek için çok iyi bir zamanlama ile hareket etmeniz gerekiyor. Hem rakibiniz sahanın neresinde olursa olsun, eğer yeterince seri hareket ederseniz, yaptığı atışları bloklayabiliyorsunuz.

Rakibi yenmek demişken, rekabeti daha da kızıştıran, Kafa Topu 2’den fazla daha gelişmiş süper güçleri de anlatmamız gerek. Şimdilik 8 öbür süper gücün bulunduğu listede rakibi buzlama, görünmez olma, bomba fırlatma, şiddet kullanmasını engelleme, zıt yön, ekstra zaman ve topu dondurma gibi seçenekler mevcut. Tıpatıp daha önce Kafa Topu 2’de de olduğu gibi, zamanla bu listeye yeni özel güçlerin dahil olacağını söyleyebiliriz. 

Basketbol Arena’da kendi takımınızı kurup yönetin, daha iyi koçlar ile müsabakalara daha güçlü çıkın:

basketbol arena koç sistemi

Oyuna ilk başladığınızda Sokak Ligi’nde bulunan bir takımı yönetiyorsunuz. Kişisel kariyer modunda ileri gitmek için DP toplatıkça daha iyi karakterlere ulaşabiliyor, mevcut karakterlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Keza Taraftar sayınıza kadar uzlaşma imzalayabileceğiniz basmakalıp, nadir ve destansı almak üzere üç öbür koç yer alan Basketbol Arena’da koçların seviyesi arttıkça 2, 3 veya 4 oyuncu ile maçlara çıkabiliyorsunuz.

6 farklı kriterde karşınıza çıkacak istatistiklere tarafından belirlenen sıradan takım gücünüz, seviyeniz dışında rakiplerinizi belirleyen en büyük etken. Bu sayede eşleşmeler sırasında sizden daha zinde rakiplere karşılaşmada, seviyenize göre rakiplerle çaba ederek müsabakalarda daha rekabetçi bir şekilde uğraş edebiliyorsunuz.

Kartlar ve özel karakterlerle takımınızı güçlendirin, bilek gücünüz dışarıda kendi taktikleriniz ile çaba edin:

basketbol arena mamba

Yarışma kazandıkça açabileceğiniz sandıklardan meydana çıkan kartları kullanarak, sahip olduğunuz karakterlerin seviyelerini yükseltebiliyorsunuz. Seviyesi yükselen her karakter yeni bir görünüme kavuşmakla birlikte giderek daha baskı yorulan, enerjisi daha kısa sürede dolan yenileyen, daha hızlı hareket eden ve daha yükseğe sıçrayan bir yapıya kavuşuyor.

Hem karakterleriniz geliştikçe yaşadıkları metamorfoz, fiziksel olarak boyutlarına da yansıyor ve bu sayede, rakiplerinizden daha kolay top çalabiliyor, daha kolay sayı atabiliyorsunuz.

basketbol arena takımım

Oyunun bilek gücü açık havada iyi bir taktik becerisi isteyen diğer güzel bir tarafı da var. Eğer gelişigüzel güçlendirmeler yaparsanız, rakiplerinize karşısında koymanız zorlaşıyor. bu nedenle fiilen koçunuz değin, sayısı kaç olursa olsun takımınızdaki karakterlerin nitelikleri de fazla önemli.

basketbol arena çalım

Mesela hızlı hareketen eden bir şahsiyet ile nispeten daha uzun boylu bir karakteri benzer takıma alırsanız; maçın ilk saniyelerinde bol bol sayı atarak kalan zamanda büyük karakteriniz ile savunma taktiğini izleyebilirsiniz. Tabii bunlar yalnızca birer nasihat, gerisi sizin basketbol anlayışınıza ve oyun becerilerinize kalıyor 🙂

Klan sistemi ve faaliyetler fazla yakında Basketbol Arena’da olacak:

basketbol arena eşleşme

Arkadaşlarınız ya da Basketbol Arena’da yolunuzun kesiştiği öteki oyuncularla birlikte hareket edebileceğiniz; dağıtılmış etkinlik ve müsabakalara birlikte katılabileceğiniz, öteki topluluklar ile uğraş edebileceğiniz klan sitemi de çok yakında Basketbol Arena’nın bir parçası olacak. 

Ayrıca keza karakterlerinizi keza de kariyerinizi ilerletmenizde büyük katkıları olacak Etkinlikler bölümü de yakında oyunda yer alacak. O vakte değin oyuna girip karakterinizi, takımınızı ve koçlarınızı geliştirebilir, alacağınız yeni süper güçler ile rekabetin daha çetin olacağı etkinliklere hazırlık yapabilirsiniz.

Basketbol Arena’yı Android, iOS veya iPadOS cihazınıza aşağıdan indirebilir, ilk oyuncuları aralarında yer alabilirsiniz:

Basketbol ArenaİNDİR Basketbol ArenaİNDİR

Basketbol Arena hakkında manzara, teklif ve geri bildirimlerinizi bekliyor, hepinize iyi eğlenceler diliyoruz 🙂

Comments
To Top