Haber

Just Cause’un Yapımcısı Açık Dünya Odaklı Yeni Stüdyosunu Duyurdu

Just Cause'un Yapımcısı Açık Dünya Odaklı Yeni Stüdyosunu Duyurdu

Uçuk kaçık aksiyon oyunu denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Just Cause’u olasılıkla duymayan yoktur. Meşhur serinin yapımcı stüdyosu Avalanche Studios’un 2018 yılında Nordisk Film kadar 114 milyon dolara satın alınmasından sonradan stüdyonun kurucusu Christofer Sundberg keza stüdyodan bölünmüş ayrıca de oyun sektöründen uzaklaşmıştı. Just Cause gibi bir başyapıtın da yapımcısı olan Christofer Sundberg, geçen iki yılın gerisinde heyecan verici bir duyuruyla karşımıza çıktı.

Liquid Swords isimli yeni bir stüdyo kurduğunu ifade eden Christofer Sundberg, yaptığı basın açıklamasıyla birlikte şirketin ne tarz oyunlar üzerinde yoğunlaşacağını ve hedeflerinin ne olduğunu da açıkladı. Belli Başlı merkezi İsveç, Stockholm’de bulunan şirket, basın açıklaması yaparken herhangi bir ad vermiyor olsa da oldukça gösterişli olacaklarını bildirdi.

Yüksek aksiyon ve ziyafet temalı oyunlar bizleri bekliyor:

Liquid Swords

Christofer Sundberg, yeni stüdyosunun da aynı Just Cause gibi ayrıca aksiyonun bol olduğu keza de görsel şölen yaşatacak ve ziyafet havası oluşturacak oyunların yapılacağına dair işaretlerde bulundu. Liquid Swords, genellikle açık dünya oyunları üzerinde yoğunlaşacak ve oyuncuların daha özgür olacağı oyunlar geliştirecek. Sundberg, “Uzun zaman daha sonra her tarafta sektöre döndüğüm ve oyuncular için keşfedecek, paylaşacak ve eğlenecekleri bir deneyime imza atacağım için fazlasıyla heyecanlıyım” açıklamalarını yaptı.

Yapılan basın açıklamasında net olarak açıklanmasa da Liquid Swords’un hikâye anlatımıyla pek fazla ilgilenmeyeceği, onun yerine bütün oyuncuların erişebileceği ve aralıksız ödüllendirilebileceği oyunlar geliştirmeye odaklanacağı belirtildi. Sundberg, bu tutumuyla Just Cause serisinde epeyce başarılı olmuştu. Liquid Swords ekibi de benzer tutuma sahip farklı oyunlar geliştirerek benzer başarıları elde edebilecek mi, her zaman birlikte göreceğiz.

Comments
To Top