Haber

Jetpack Gösterileriyle Nam Salan Vincent Reffet, Eğitim Yarışı Sırasında Hayatını Kaybetti

Jetpack Gösterileriyle Nam Salan Vincent Reffet, Eğitim Yarışı Sırasında Hayatını Kaybetti

Vincent Reffet ismini, muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Çünkü bu ad, geçtiğimiz dönemlerde de haberlerimize konu olmuştu. Reffet, bir jet adamdı. Sırtına taktığı jetpackle oldukça güzel gösterilere imza atan, hatta bir seferinde de 1500 metreyle hemen hemen uzaya ulaşan namıdiğer “Jetman” artık hayatta değil. Konuyla ilgili talimat, Reffet’in üyesi olduğu “Jetman Dubai” göre yapıldı.

Jetman Dubai kadar yapılan açıklamalarda, Reffet’in bir eğitim uçuşu esnasında öldüğü ifade edildi. Ölüm nedeniyle ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmayan Jetman Dubai yetkilileri, olayla ilgili olarak bütün devlete ait makamlarda araştırmalar yürütüldüğünü açıklama etti. Kurumun yaptığı direktifler, 36 yaşındaki Reffet’in hayranlarını derin bir hüzne boğdu.

Vincent Reffet, 300 metre yüksekten atladığı gösterinden bu pozu vermişti

Vincent Reffet

Fransız sporcu, jetpack kullanarak öyle çok güzel gösteri yapmıştı. Örneğin bir seferinde 300 metrelik Kuala Lumpur Kulesi’nden atlayan Reffet, başka bir denemesinde ise dünyanın en yüksek binalarından olan Burj Khalifa‘dan atlamış, bu atlayış ona dünya rekoru getirmişti. 828 metrelik binadan atlayış, Reffet için çocuk oyuncağı gibi gelmişti. Zira bu atlayış esnasında hiçbir sorun da yaşanmamıştı.

Ekstreme sporlar, Vincent Reffet’in kanında vardı. Çünkü Reffet’in ebeveynleri de ekstreme sporculardı. Verdiği bir röportaj sırasında büyük hayaller kurup, yapılan işin sevilmesi gerektiğini söyleyen Reffet, bu sayede “imkansız” kelimesinin ortadan kaldırılmış olacağını ifade etmişti. İşte bu denli manâlı bir fikir yapısına sahip olan başarılı bir isim, artık ne yazık ki hayatımızda değil.

Comments
To Top