Haber

Japonya’da “Twitter Katili” Lakaplı Seri Katil İdam Cezasına Çarptırıldı

Japonya'da "Twitter Katili" Lakaplı Seri Katil İdam Cezasına Çarptırıldı

Japonya, geçtiğimiz yıllarda kan donduran bir katilin hikayesiyle sarsılmıştı. Takahiro Shiraishi isimli bir kişi, Twitter’dan ağına düşürdüğü 9 kişiyi katletmiş, öldürdüğü kişilere ait kafa ve kemikleri de sadece 13,5 metrekare olan dairesinde saklamıştı. Maktüllerinin kemiklerini soğuk dolaplarda saklayan “Twitter Katili” lakaplı adam, evinde yapılan aramalardan sonra da gözaltına alınmıştı.

Shiraishi, kurbanlarını intihara yatkın kadınlar arasından seçiyordu. Bundan Başka öldürülen 9 kişiden 8’i 15-26 yaş aralığındaydı. Kurbanlarını, intihar etmelerine asistan olma vaadiyle kandıran cani, evine gösteri ettiği kadınlara tecavüz edip, hayatlarına son veriyordu. İşin daha da kan donduran yanıysa, Shiraishi’nin avukatlarının yaptığı savunmaydı. Keza katil ayrıca de avukatları, zaten ölmek isteyen insanların hayatlarına son verildiğini, bu yüzden suçun sıradan bir cinayetle kıyaslanamayacağını savunuyorlardı. Ama Japonya adaleti, bu içi abes savunmaları görmezden geldi.

Twitter Katili: Pişman değilim

twitter katili

Japon mahkemeleri, yaşanan cinayetleri bütün 23 duruşmada karara bağlayabildi. Duruşmalar esnasında da kan donduran ifadeler veren katil, yalnızca uzun süre geçirdiği kişiler için pişman olduğunu, öteki insanları öldürdüğü için pişmanlık duymadığını, yalnızca yakalanması sebebiyle pişman olduğunu söyledi. Katile kadar eğer yakalanmasaymış, hiçbir şeyden pişman olmayacakmış.

Japon medyasında bulunan bilgilere kadar katil, mahkeme sürecinin uzamasından da fazlasıyla şikayetçiymiş. Hatta duruşma heyetine beyanatta bulunup, sürecin çok uzadığını ve ölüm cezası verilmesini bile memnuniyetle karşılayacağını söylemiş. Bu açıklamayı değerlendiren heyet, süreci daha fazla uzatmadan kararı verdi ve 30 yaşındaki Twitter Katili, vefat cezasına çarptırıldı.

Comments
To Top